Apie

Sveiki, šiuo blog’u mes norime pasidalinti informacija, kaip pasistatyti šiltą, taupų ir komfortišką namą. Pasyvų namą. Namą, kurio išlaikymui reikėtų skirti minimalią sumą kiekvieną mėnesį. Namą, kuris tarnaus mums.

Blog’e sudedame informaciją, kaip mes statome savo namą. Geros valios žmonės, mes pateikiame savo patirtį, kuri gali būti ne būtinai gera ir teisinga, todėl mes labai vertiname jūsų kritiką, patarimus ir komentarus.

Aprašymuose nevengsime realių prekinių vardų bei įmonių pavadinimų. Prašau nevertinti to kaip tiesioginės reklamos, bet prekės ir įmonės vertos paminėti bent jau tam, kad mes jas pasirinkome…Taip blog’o skaitytojai bei dalyviai galės realiai pareikšti savo nuomones apie medžiagas, konstrukcijas ir paslaugas, panaudotas namo statyboje.

Vilius ir Vestina

69 komentarai

 1. maniau, kad v ir v reikš “veikmė ir veikmė“ 🙂 na ką gi, įdomu.

  • Vilius sakė:

   Nežinau ar nuvilsiu, bet su veikme neturiu nieko bendro. Net jų pasyvaus namo nesu matęs, neskaitant keletą foto nete. Iš esmės pirmasis labai nepatiko, ypač dėl netinkamų “sponsorių“ dalyvavimo projekte. Bet vis tik jie šaunuoliai, labai prisideda prie idėjos propagavimo, linkiu jiems daug sėkmės.

 2. Igoris sakė:

  Neradau tinkamos temos, tai paklausiu čia.
  Jūs norite gan stipriai panaudoti saulės energiją vandens ir patalpų šildymui. O sakykit ar domėjotės tokiu dalyku, kaip nuotekų šilumos paėmimu(pvz http://www.hei-tech.nl/en/index-en.html). Būtų įdomu išgirsti jūsų pamąstymus.

  • Vilius sakė:

   Taip, yra Lietuvoje įmonė tiekianti ir montuojanti tokius šilumokaičius. Blogai yra tai, kad šilumokaitis veikia tik su palyginti švariomis tuotekomis – iš dušų šalinamu vandeniu. negalima naudoti iš WC ar virtuvės, matomai gali užsiteršti ir sumažėti efektyvumas ar visai užsikišti. Dar blogybė, kad montuojamas vertikaliai – po savo grindimis neturėjau ~3m aukščio, neužteko kanalizacijos nuolydžio. Manau tas pats rezultatas bus investuoti į saulės kolektorių (analogišką sumą).

 3. zydre sakė:

  Puikus bloga’s! Linkiu sėkmės. Džiugu ,kad pasidalinate savo žyniomis ir patirtimi su visais. Galbūt ir mes kada nors turėsim tokį namą…

  • Vilius sakė:

   Labai ačiū už gerą įvertinimą. Labai noriu visiems parodyti, kad pasyvus namas yra naudingas, kad statyti jį apsimoka. Labai linkiu jums BŪTINAI tokį turėti, bent jau kada nors. Ir pasidalinti savo patirtimi su visais besidominčiais!

 4. prosyger sakė:

  Sveiki, gera atrasti dar vieną statybų dienoraštį, tik vieno dalyko trūksta veikiančio RSS įrašams ir komentarams. Šiais laikais jau nedaug kas turbūt landžioja po kelias dešimtis blogų, po kelis kartus per dieną vien tam, kad patikrintų ar yra kas naujo. Sėkmės.

  • Vilius sakė:

   Labai ačiū už kritišką pastebėjimą. Deja, bet statyboje esu toliau pažengęs nei IT, todėl iki šiol net nežinojau kam tas RSS išvis reikalingas 🙂 butinai padarysiu tokią opciją kuo skubiau. Dar kartą ačiū!

 5. victor sakė:

  1) pas mane statybinis lauzas uzpiltas atsijomis 40cm ir puikiausiai trinkeles atlaiko fekalo issiurbimo masinas jau 15metu, be reikalo isvezet ta betono lauza , nebent buvo labai stambus.
  2) kai dejau vakuminius kolektorius , norejau deti vertikaliau pagal pavasario ir rudens saules kampa , bet uzdejo kaip zmonai graziau buvo 45% .Jus teisingai padaret .
  3) siluma is kanalizacijos galima paprastai pasiimti : montuojant kanalizacija idekit i vidu ir vandentiekio vamzdi ,kuris eitu i boileri .
  Bet rizika , jei kada nors jis prakiurtu , nelabai skanu butu.

  • Vilius sakė:

   Ačiū už dalykišką postą, taigi paeiliui:
   1) Trinkeles dedantys duoda ilgalaikę garantiją savo darbams, todėl tenka daryti rimtus pagrindus – kad garantija galiotų. Laužas buvo įvairus ir stambaus ir smulkesnio ir žvyro. Aikštelei teks išbandyti rimtesnį transportą nei asenizacinės atp.
   2 )Ačiū :), stengiaus ir sau ir kitiems parodyti. Jei tai būtų prokštieji kolektoriai tai efektas garantuotas, bet su vakuuminiais gali pasijusti mažiau – jie sugeria ir atspindėtą spinduliuotę.
   3) Vandentiekio vamzdis, jei jo kaip nors netvirtint ant sienelės (o tai neįmanoma) garantuotai patvenks o vėliau užkiš nuotekų magistralę. Naudos bus ne itin, o rizika didelė. Jei jau daryti tokį šilumokaitį, tai vandentiekio vamzdis turi būti labai laidus šuilumai, pvz varis, bet klausimas kaip jis perneš agresyvią aplinką. Todėl manau tai labiau teorinė nei praktinė galimybė.

 6. victor sakė:

  3) noreciau patikslinti :jei statyciau nauja nama , vonios ir virtuves nuoteku vamzdyna daryciau atskira su talpa kur nors( jei rusys butu) ir gyvatuka salto ideciau ten , nemanau ,kad tai sunku butu padaryti.

  • Vilius sakė:

   Vonios nuotekos irgi nėra tokios jau nekaltai švarios – vien plaukai iš dušo ar vonios. Talpa nuotekyne bus tikra kaupykla (atstoinikas) kuri vis tiek kada nors užsipildys. Talpoje gyvatuką įrengti nesunku, bet medžiaga, iš kurio pagamintas gyvatukas, turi būti atspari agresyviai aplinkai. Talpai užsipildžius tekėjimas vyks jos paviršiumi ir gyvatukas praras savo efektyvumą, taps palaidotu po sąnašų sluokniu. Daug efektuviau, bet, deja ne pigiau, naudoti vamzdis – vamzdyje sistemą: viduje nuotekos o aplink tą vamzdį geriamas vanduo, kažkas panašaus į tūrinį šilumokaitį.
   Virtuvės nuotekos savyje turi riebalų, kurie linkę kondensuotis, todėl irgi ne bus taip paprasta, nežinau kas išbėga iš naujausių indaplovių – po visokių “kristal“ ir ultragarso poveikio, gal ne taip baisu kaip iš tradicinės plautuvės.

 7. victor sakė:

  talpa uzsimaniau tada , kai teko dauzyti rusyjee grindis ir keisti vamzdziu isdestyma , nes pastoviai kas pora metu uzsikimsdavo , ir feirio neleidziu naudoti , nes riebalai i guzus sulimpa .
  O talpoje nesunku butu kartais nusukti kokia anga ir isvalyti , iejimas ir isbegimas gali buti ir apacioje del silumos atidavimo – siltas visada virsuje bus, ten nuo puses ir gyvatukas.
  Kad susiltu ledinis vanduo is ivado rusyje , virs dujinio katilo prie lubu leidziu per radiatoriu , prisuktu prie lubu .

  • Vilius sakė:

   Turite slėgiminę kanalizaciją? Nes jei talpos ir padavimas ir išbėgimas apačioje tai ji nuolat tuščia. O revizija (anga valymui) gal išeitis, bet operacija ne iš maloniųjų, netingėsite? Radiatorius gera išeitis, nuimti perteklinę šilumą iš katilinės, nors idealiu atveju visi vamzdžiai privalo būti izoliuoti ir aplinkos nešildyti. Turėtų neprastai palašėti nuo radiatoriaus, ypač vasarą, kai dujinukas miega 🙂

 8. victor sakė:

  tegu lasa , negaila

 9. Mindaugas sakė:

  Ką Jūs manote apie bio židinius? Gal kokį įsirengsite?

  • Vilius sakė:

   Nežinau, nesidomėjau ir nesiruošiu domėtis kuo BIO židinys skiriasi nuo paprasto židinio nes nei šio nei ano neturėsim:
   1. Nesame ugnies vaizdo mėgėjai – deja, bet TV vaizdas neabejotinai nurungia ugnį :(.
   2. Židinys kaip pastovaus gyvenamo namo (ne sodo namelio; ne kaimo sodybos ir pan), ypač pasyvaus, šildymo sprendimas yra labai nevykęs.
   3. Židiniui reikia kamino, kurio nėra ir nebus – taip sutaupėme šiek tiek lėšų ir išvengėme grėsmės namo sandarumui bei beveik neabejotino šalčio tilto per perdangą/stogą.
   4. Židiniui reikia priežiūros: susinešti malkas, jas sandėliuoti, išvalyti pelenus – visi šie darbai tik pridės nešvarumų patalpai, kurioje yra židinys; nebent malkas pirkti obliuotas 🙂 o pelenus siurbti siurbiu. Vien iš tingumo – židiniui NE.
   Na jei senatvėje užsimanysim liepsnos – židinys stovės lauke, už vitrinos, galėsim kojines megsti besigrožėdami ugnimi per stiklą 🙂

 10. Marius sakė:

  Tai kad bio zidiniui kamino ir nereikia, o deganti liepsnete jaukumo suteikia, bet kam ko reikia…

  • Vilius sakė:

   Matyt mūsų jaukumo supratimas niekam tikęs…:) Ne, židiniui vietos nei name, nei vaizduotėje neturim. Keista, kad liepsnelė yra, o kamino ne, čia kaip angliškam elektriniame židinyje kur anglis niekada nesudega???

 11. Mindaugas sakė:

  paguglinkit info apie bio židinius, gal ir vaizduotė, ir kokia laisva vietelė atsiras… 🙂

  • Vilius sakė:

   Nėra intereso – nematau jokių privalumų. Nei ugnies vaizdo, nei židinio šilumos nereikia – ji labai sunkiai suvaldoma, daugiau bėdos nei naudos.

 12. Serz sakė:

  Sveiki. Galite parašyti man į paštą. Ačiū

 13. Martynas sakė:

  sveiki, Jusu statybas stebiu jau daugiau nei metai.
  pats siuo metu irgi statausi nama, bet pasyviu jo vadinti nedrisciau, nors energijos vartojimo/laidumo klausimais labai domiuosi bei stengiuos isgauti kuo efektyvesni rezultata.
  kadangi pasiviais namais jau domiuosi ne vieneri metai ir pagrinde informacija naudoju isskirtinai tik vokiska bei austriska, noreciau Jusu pasiteirauti finansines Jusu statybu puses.

  tikrai neklausinesiu kiek kainuoja kiekvienas atskiras elementas, taciau butu idomu palyginimui suzinoti realias sumas – koki planavote biudzeta/kiek siuo etapu jau visa tai kainavo?

  dekui.

  • Vilius sakė:

   Lengviau būtų prisiminti, kiek kuris atskiras elementas kainavo 🙂 Deja, bet kainų statistikos nevedu, o jei ir vesčiau tai nebūtinai teisingas būdas daryti išvadas. Kiekvienas namas yra labai savitas, konstrukcijos ir medžiagos labai įvairios, todėl neteisinga būtų imti mūsų išlaidas, dalinti iš kv. m skaičiaus ir lyginti su įprastu tradiciniu namu. Grubiai galima mąstyti taip: sienoms, stogui išleista daugiau, langai – nebrangūs bet kokybiški (lyginant su “brendiniais“ mediniais kaustytais – mūsiškiai “kapeikiniai“ 🙂 ), pamatai truputi brangesni. Neturime kamino – čia sutaupėme, taip pat žadame sutaupyti šildymo įrangos sąskaita. Turime “nepigią“ viziją namą paversti kuo autonomiškesniu, minimum priklausomu nuo energijos tiekėju, todėl čia investicijos stipriau viršys standartinį lygį – saulės elementai, vėjo jėgainė, didesni nei įprasta saulės kolektoriai…

 14. Apie | V ir V pasyvus namas I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty. You’re wonderful! Thanks! your article about Apie | V ir V pasyvus namasBest Regards Craig

 15. Petras sakė:

  Norėčiau paklausti dėl rekuperatoriaus. Ar netikslinga būtų ji dar patobilinti? vis dėlto prarandama 20% šilumos, nes oras keičiamas visame name ar netikslinga būtų pilnai ventiliuoti tik tą patalpą kurioje yra žmonės o kitas tik dalinai?

  • Vilius sakė:

   Sveiki Petrai,
   Jei tik 20% šilumos prarasime – rezultatas tenkins, nes be rekuperatoriaus prarastume visus 100%.
   Gaudyti žmones po patalpas yra ne rekuperatoriaus užduotis, jis tik atgauna šilumą, reguliuoja srautą. Žmones gaudyti turėtų ventiliacinė sistema, teoriškai (buvo tokių minčių) įmanoma, bet per brangu: kiekvienoje patalpoje statyti PIR(judesio daviklį) pagal kurį sistema žinotų, ar yra kas namie ir bandyti reguliuoti padavimus tik ten kur reikia. PIR pigūs, bet sklendės su pavaromis, valdiklis, soft’as, etc – tikrai išsipūs į rimtą sumą, kurios užtektų labai daug oro pašildyti iki kambario temperatūros.
   Savo sistemoje padariau tik dvi sklendes ant tarpaukštinių stovų – bandysiu “smart house“ sistema reguliuoti vėdinimą tarp aukštų, nakčiai minimizuojant vėdinimą Ia kai jis bus tuščias.

   • Petras sakė:

    Sutinku, labai logiskas sprendimas nes nakti daugiausia ir reikia šilumos. O vėdinti tas patalpas kuriose nieko nėra, tai vis dėlto išlaidos, sakau todėl kad rekuperatorus pas mane name veikia jau 8 metus. aišku tuo metu sprendimai buvo kitokie, todel naturoje labai jaučiamas temperaturos kritimas. ačiu už pastebėjima. petras

    • Vilius sakė:

     Tobulumui ribų nėra, kada nors į dabartinius sprendimus žiūrėsim kaip į archaiką.
     Vienas iš būdų taupyti vėdinant – perskaičiuoti vėdinimo debitą. Beveik neabejoju, kad prieš 8 metus jums suprojektavo kuklų vėdinimo debitą, kai oras patalpoje pasikeičia vieną kartą, kai dabartinės rekomendacijos pasyviam namui ne mažiau 0,3 karto per valandą. Taigi, išlaidas vėdinimui galima sumažinti tris kartus.

 16. Dina sakė:

  Sveiki, Viliau, Vestina,

  nežinau, ar spėsite pastebėti mano komentarą čia (niekur neradau, kaip galėčiau su Jumis susisiekti kitaip), tačiau labai norėčiau Jus dar šiandien ar ryt iki pietų pakalbinti 10-15 min. telefonu straipsniui: rašau apie pasyviojo namo statybas, o jūs esate kaip tik tie, kurie tokį namą statosi. Būkite mieli, jei nesidrovite papasakoti apie savas patirtis, brūkštelėkite man el. paštu, kurį matysite mano komentare. Ačiū!

 17. Olegas sakė:

  Sveiki, o kaip del globaliaus atsylimo? Gal po 10 melu lt oras bus kaip Ispanijoje 🙂 ir nereikes tokiu siltu namu 🙂

  • Vilius sakė:

   Ispanijos sąlygomis pasyvus namas irgi yra aktualu, tik ne tiek stipriai. Sandarumas ir gera šiluminė varža saugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo karščio! Todėl net jei įvyktų toks pasaulio virsmas mūsų pastangos nenueis perniek 🙂
   Ispanijos sąlygomis labai svarbu kokybiškas langų šešėliavimas, neleisti tiesioginei spinduliuotei perkaitinti patalpų. Net ir įprasti namai ten su išorinėmis žaliuzėmis, roletais ar markizėmis.

 18. Tomas sakė:

  Sveiki,

  visų pirma noriu pagirti ir padėkoti už žiauriai įdomų ir vertingą blogą. Patys dar tik projektuojamės savo svajonių namus ir kaip naujokai jūsų bloge randame gausybę vertingos informacijos. Tikime, kad tai padės mums priimti teisingesnius sprendimus.

  Taip pat dėkui, kad įsidėjote nuorodą į mūsų blogą (T&D Namas), tik noriu atkreipti dėmesį, kad mūsų blogas šiek tiek persikraustė, tad būčiau dėkingas jeigu atnaujintumėte nuorodą 🙂

  Sėkmės,
  Tomas

  • Vilius sakė:

   Sveiki Tomai,
   Jau pataisyta. Pradedate “serijines“ statybas? Dabar “pirmas namas“, paskui bus antras, trečias, ketvirtas… 🙂 Sėkmės statybose!

 19. Jonas sakė:

  Sveiki, Jūsų statybos stipriai paremė kaimyninės šalies ekonomiką 🙂 (nes daugelis medžiagų pirkta PL), čia principai lėmė tokį pasirinkimą, asortimento platybės, kokybė ar noras ir galimybė sutaupyti?

  • Vilius sakė:

   Sveiki Jonai,
   Teisybę pasakius PL jaučiuosi kaip namie (ne, aš grynakraujis lietuvis 🙂 ) todėl ne labai širdį skauda dėl paramos ekonomikai, o dėl puikiai besitvarkančių kaimynų širdis truputi pavydi…štai ką reiškia didelė rinka, didelė pasiūla, paklausa ir konkurencija, kai “švogeriai“ prie butelio nesusidalina rinką…
   Kaina, aišku yra visa ko pagrindas. Jei gali sutaupyti – kodėl gi ne? Sakote nepatriotiška? Tai kad mūsų prekyba/gamyba užmigo “ant laurų“, jei yra rinkoje sėkmingesnių žaidėjų – kodėl bendrauti su apsnūdusiais? Beje, pirkdamas PL aš tik didinu konkurenciją LT (mažindamas paklausą).
   Asortimento platybės – taip, tai irgi labai svarbu. Pasirinkimas tikrai didelis, plius stengiamės išsirinkti netipines prekes, pvz santechnika/keramika pagrinde italų, ispanų gamybos, patinka jų stilius, gal būt tokių prietaisų ne daug kur rasime LT – norime išskirtinumo. Neduok dieve susikomplektuoti “šyrporiebu“ iš senukų 🙂 Prie sortimento paieškos labai prisidėjo ir prisideda visagalis internetas – lenkai labai plačiai save pristato, paieška labai lengva – šito mūsų prekybininkams dar reikia mokytis…

 20. Marius sakė:

  Bravo Viliau!
  Pats esu nemažai patyręs statybų srityje, tačiau su malonumu skaičiau Jūsų blogą (beje- dar visko neperskaičiau) ir radau daug naudingos ir įdomios informacijos. Labai puiku, kad yra žmonių, kurie netingi pasėdėti prie kompiuterio ir pasidalinti savo vertinga patirtimi su kitais. Sėkmės Jums, ir didelis Ačiū!

 21. Modestas sakė:

  Esu labai dėkingas Viliui už šio projekto pasidalijimą, informacijos suteikimą ir visokeriopą pagalbą. Vienas pirmųjų ir tuo pačiu naudingiausių projektų Lietuvoje, pasyvaus namo srityje. Kadangi pats išnaršiau visą pateikiamą lietuvišką informaciją apie pasyviuosius namus. Galiu tai drąsiai teigti. Užsienio tinklalapiuose veikia net forumai išskirtinai šia tema. Manau ateityje ir lietuviai skirs daugiau dėmesio tam. O šiuo atveju Viliaus blogas, geras pavyzdys, užvedantis kitus ant kelio. Apie “Veikmės“ pasyvųjį taip pat yra nemažai naudingos informacijos, pdf knygutė ir pnš. Džiugu, kad Simonas Klezys taip pat nusprendė savo projektu, pasidalinti viešoje erdvėje.
  Šiek tiek nusivyliau nacionaline pasyvaus namo asociacija. Bandžiau susisiekti, dėl minimalaus bendradarbiavimo, informacijos gavimo šia tema, tačiau nesulaukiau jokio atsakymo. Būtų įdomu sužinoti, apie jų rengiamus mokymus. Kaina nėra iš pačių pigiausių. Bet galbūt verta to?
  Pats atlikau baigiamąjį darbą pasyvaus namo projektavimo tema. Esu surinkęs nemažai informacijos (anglų k.), jeigu kam bus aktualu, kreipkitės, pasidalinsiu. Tačiau didžiausias indėlis čia buvo, iš Viliaus.

 22. Juste sakė:

  Sveiki, Viliau ir Vestina,
  siuo metu ir mes gyvename namo statybu busenoje. Norejau pasiteirauti, koki stoga dejote, ir ka pats is patirties patartumete: ar deti betonines cerpes ar brangesnes keramikines (pastarosios man graziau realiai atrodo). Keramikines radau Lenkijoje Ruben firmos, MONZAplus stiliaus, kastonines spalvos. Ju pagrindiniame puslapyje kaina yra 40,45zl/m2, Lietuvoje pigiausiai radau 40lt/m2. Gal patartumete, kur galima butu rasti toki dalyka Lenkijoje pigiau? Skambinsiu rytoj i Importex firma, bet manau, kad jie pasiulys panasia kaina..taip pat is Lenkijos pirktume klinkerio plyteles. Lietuvoje Paradyz firmos pigiausiai galime gauti uz 24lt, Lenkijoje 19lt. Bet gal kazkaip dar galima butu nusidereti, kad pvm’o neskaiciuoti? Su kokiom PL imonem derybos vyksta sklandziausiai?:) Aciu uz atsakyma ir puiku bloga!

  • Vilius sakė:

   Kokią dangą dėjome galite paskaityti “Stogas – gegnės ir danga“ poste. Aš asmeniškai nesižaviu stogo apkrovimu sunkiomis čerpėmis, ar tai molis ar betonas, todėl šiuo klausimu nepatarsiu, rinkomės labai lengvą ir greitai įrengiamą/pakeičiamą dangą.
   Visus pigius dalykus Lenkijoje randu per google.pl ir allegro.pl, vakar taip surastos ir parvežtos tujos tvorai.
   Sėkmės statybose!

 23. namai sakė:

  Tikrai saunus straipsniukas. Tik reiktu paanalizuoti ir galimybes karkasiniu namu pletrai ivairesniuose regionuose.

  • Vilius sakė:

   Kokie čia regionai…visa Lietuva yra vienas regionas, su beveik (neskaitant pajūrio juostos) vienodu klimatu. Taigi nėr čia ką analizuoti, reikia keisti tautiečių mentalitetą ir statyti – šiltus sandarius pasyvius namus, nesvarbu, ar tai karkasiniai, ar ICF, ar dar kitokia technologija pastatyti namai.

 24. Dima sakė:

  Sveiki, Viliau, noriu Jūsų paklausti, ką Jus manote apie grindinio šildymo pasyviame name infro raudomųjų spindulių plėvele įrengimą? Ar tai būtu geras sprendimas?

  • Vilius sakė:

   Sveiki,
   Pasyviam namui iš esmės turi būti renkama pigi šildymo sistema, kuo toliau tuo labiau įsitikinu, kad šildymas turėtų būti integruotas vėdinimo sistemoje, t.y. tiekiamas į patalpas oras pašildomas kanaliniu šilumokaičiu.
   Jei infraraudonųjų spindulių plėvelės leis šildymą įrengti už kokius 2000-3000Lt tai būdas tinkamas. Esmė yra tame, kad investuojama į pastato atitvaras, sandarumą ir pažangią vėdinimo sistemą tuo minimizuojant energijos nuostolius o sutaupoma atsisakant tradicinės brangios šildymo sistemos, nes reikalinga šildymo galia lieka labai ne didelė.

 25. eGlesum sakė:

  Sveiki,

  Kontaktų neradome, tad rašome čia.

 26. Dainius sakė:

  Laba diena. Su zmona planuojame statyti nama ateityje tad viskuo pradejau dometis dar pries pusmeti. Iskart buvo aisku jog rinksimes pasyvu nama su saules kolektoriais bei apie 2kw vejo jegaine ir jai skirtais akumuliatoriais. Norisi tureti kuo maziau priklausoma nama. Del apsvietimo taip pat iskart nuspresta investuoti i Led lemputes. Didziausias klausimas kyla ka geriau rinktis statant griaucius. Teko dometis ale nauja kazkokia trecios kartos siltinimo technologija kuri placiau aprasyta http://www.gamo.lt. Taigi mano pasirinkimas butu kazkas tokio (Namo bendras plotas su garazu dviem atp ir visomis kitomis patalpomis apie 200kv): Del rusio bent po dalimi namo dar tik svarstome ar tai finansiskai verta tai pamatai su klaustuku. Sienos kazkas is blokeliu stogas bitumines cerpeles (asmeniskai lb traukia aki o skardos nesinori). Na ir visa nama bandyti apipurksti tomis putomis. (Siaip logiskai mastant tikrai tai yra labai greita ir sumazina zmogiskojo faktoriaus klaidas iki nulio.) Taciau rizikuoti velgi nesinoretu. Idomu buti isgirsti nuomone zmoniu kurie daugiau nusimano tokiuose dalykuose. Kaip zmogus esu nagingas taciau statybose saves neteko realizuoti ir man tai kolkas yra kazkas naujo. Is anksto dekingas uz atsakymus bei patarimus. Stebiuosi kaip as anksciau ieskodamas informacijos apie pasyvius namus neradau sito blog’o.

  • Vilius sakė:

   Na “gamo“ yra geras reklaminis triukas, iš tikrųjų jų “stebuklingas“ veikimas paremtas paprasta fizika – sandarumu, ką galima pasiekti ir kitomis, pigesnėmis priemonėmis. Putos yra nepakeičiamos ten, kur priėjimas yra komplikuotas, bet purkšti visą fasadą manau neracionalu.
   Šiaip jūsų noras statyti energetiškai efektyvų namą yra labai pagirtinas, linkiu jums sėkmės!

 27. Dainius sakė:

  Ir dar vienas klausimas del rekuperatoriu. Is jusu komentaru susidariau jog rekuperatorius skirtas tik grazinti silumai. O kazkur skaiciau jog galima prie jo pajungti ir kondiciuonieriu tad vasara jis gali perduoti salti svieziam orui taip neapkraudamas irenginio bei taupydamas islaidas namo vesinimui. Gal butu galima placiau i ka pirmiausia atkreipti demesi dairantis i rekuperatorius.
  Na ir jei idomu galite savo nuomone issakyti apie sia jegaine. Galbut net teko jau daugiau apie jas dometis. Rasoma jog ji puikiai tinka Lietuvos klimatui nes gerai sugaudo visus vejo gusius. vejojegaines.info/pirkti/zephyr-airdolphin-mark-zero/

 28. Sveiki,
  Mes statome pertifikuotą pasyvų namą, norime taip pat dalintis savo in informacija ir statybų eiga. Norėtume atsirasti prie kolegų, kaip tai galima būtų padaryti. Gal galime gauti Jūsų kontaktus? Ačiū.

 29. vytass sakė:

  Sveiki, jau kuri laika domiuosi siais namais, ka jus apie juos manote? padidalinkite mintimis.

  • Vilius sakė:

   Sveiki Vytass, mintimis dalintis galime, destykite savasias, deja, jusu nuoroda tai tiesiogine jusu reklama, todel jai cia ne vieta. 🙂

   • vytass sakė:

    Nesupratau Jusu, ar gi sio forumo ideja ne ta, kad galima skelbti ir firmas ir pavadinimus, diskutuoti ir dalintis sukaupta infortmacia ir patyrimais? kaip jus isivaizduojate diskusija apie nauja sistema be aiskios nuorodos i ja?

    • Vilius sakė:

     Blogo tema yra Pasyvus namas, sia tema galime diskutuoti iki nukritimo 🙂 o jusu verslo pristatymas tai jau reklama, kuria as uzsiimti nenoriu. Gal kada nors bus atskiras puslapis reklamai, kur bet kas gales pateikti informacija apie savo produktus ir paslaugas ir taip finansiskai prisideti prie sio portalo palaikymo. Pasyvius namus galima statyti ne tik jusu sistema, todel jos cia pateikineti nera jokio reikalo, nors man ji patiko, daug siltinimo medziagos ir truputis konstruktyvo. Sekmes pletojant, bet be nemokamos mano pagalbos 🙂

     • vytass sakė:

      Nesutinku su Jusu strategija, reklamos cia nebuvo, tiesiog nuoroda diskusijai, neisivaizduoju, kaip be jokios informacines medziagos uzvesti diskusija butent sia tema, kadangi sios komstrukcijos Lietuvoje niekas nenaudoja, o ir jusu nuomone “daug siltinimo medziagos ir truputis konstruktyvo“ siek tiek klaidinga, tad prarandate idomia tema INFORMACINIAME BLOG’E…

     • Vilius sakė:

      Kai svediska produkta siulo issvedisko IP man daugiau klausimu nebekyla…:-)
      O ko Jus taip isikandote ta savo sistema, juk apie Pasyvu nama norejote diskutuoti? Juk neteigsite, kad TIK su jusu sistema galima pastatyti pasyvu pastata? Tai diskutuokime apie pasyvius pastatus, o jusu sistemos aptarima palikime kitam , reklaminiam bloguii 🙂

 30. vytass sakė:

  O ka jus turite pries svediska sistema? Jei siulyciau Lenkijoje gaminama sistema kas nors keistusi? 😀 Mano sistema viena is tu, kuria galima pastatyti TIKRA pasyvuji pastata, o sis forumas kaip tik vieta apie tai diskutuoti, kodel jus sia informacija stengiates nuslepti nuo kitu forumo dalyviu? manau visi noretu apie ja pasiskaityti ir patys nuspresti ar ji verta demesio… Forume yra ir daugiau nuorodu, bet jums uzkliuvo tik si.
  Zinoma tai Jusu blog’as ir Jus cia karaliaujate, bet tuomet ir forumo aprasyma reiktu keisti, nes klaidinate skaitovus!

  • Vilius sakė:

   Vytass, pats rasai is svedisko IP, persi diskusija apie svediska sistema, o ne apie pasyvu nama. Noras reklamuotis yra ne nuodeme, tik cia ne tinkama vieta. Nieko as nenoriu nuo nieko nuslepti, bet cia ne vieta komercijai.
   Visos nuorodos pateiktos siame bloge yra pateiktos treciuju asmenu kaip asmenine patirtis, todel viskas ok net jei ir kai kurie produktai mano akimis nei tinkami, nei toleruotini.
   Linkiu visokeriopos sekmes versle stumdant svediska sistema, bet be mano nemokamos pagalbos 🙂
   TIKRA pasyvu nama galima pastatyti is bet ko, cia zvelgiant teoriskai, tik klausimas kiek tai kainuos ir kokio storio bus atitvaros 🙂 taigi net nesapnuokite, kad jusu sistema isskirtine ir vienintele teisinga.

 31. Jonas M. sakė:

  Na bet ir yra atkaklių žmonių… Pasakė ne- tai ne. Vytai apsiramink, o geriausia- savo blogą pradėk- galėsi nustatyti savo taisykles.

 32. Minde sakė:

  Sveiki. Kazkaip apleidote savo bloga :-). Pasidarete termovizija. Problemos su apsildita stogo konstrukcija. Laukiame info, su sventemis!

 33. well'as sakė:

  Laba,
  Gal pamenat, koks buvo Jūsų namo skaičiuotas teorinis šilumos poreikis prie 0C, -10C, -23C;
  ir koks gavosi ištikro?
  Ar ką darytumėt kitaip, jei statytumėt dabar ir turėtumėt tokią patirtį (turiu galvoje inžinerinę statybų dalį)?
  p.s. laukiam skaitliuko parodymų už gruodį 🙂

  …. ir gerų metų.

  • Vilius sakė:

   Prie -23C projektinis yra 3,7kW. Koks gavosi realus – klausimas geras ir gana painus, abejoju, ar kada nors pavyks atsakyti. Galima žiūrėti relias sąnaudas, bet kol neatskirti skaitikliai tai viskas vienoj krūvoje yra visiškai neinformatyvu…nuo 11.28 iki 12.31 skaitiklis prisuko beveik 1500kW, ~400 dieninės ir 1100 naktinės. Skalbimai ir džiovinimas tik savaitgaliais, indaplovė – po 23val, boileris irgi tik naktine. Dieninė tai LED akumų įkroviklis, rekupas su nuolat šildomu oru (per šalčius buvo iki +26…+28, dabar iki +22C). Grindinis elektrinis šildytuvas irgi tik po 23val iki 8.30-9 ryto (kai atsikeliu ir išjungiu)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s