Tambūras

Tambūras tai ir buferinė zona prieš įeinant į namo šildomą tūrį, ir architektūrinis akcentas.  Dar viena svarbi paminėti tambūro funkcija – įėjimo durų apsauga, lauko durys atsidūrė tarpinėse sąlygose: ant jų niekada nekris tiesioginiai saulės spinduliai, jokių kritulių, ir kas svarbiausiai oro skirtingose durų pusėse temperatūrų skirtumas sumažėja tuo švelnindamas durų eksploatavimo sąlygas – durys “nesikraipys“, nebluks, išlaikys sandarumą, šilumos nuostoliai per duris irgi sumažės.  Kad mūsų namas turės lengvų konstrukcijų tambūrą mes žinojome dar prieš pradedant projektuoti patį namą – tai buvo labai senai 🙂 o dabar jau varstome tambūro duris ir džiaugiamės vykusia konstrukcija. Apie  viską iš eilės.

Mūsų tambūro konstrukcijas pagamino ir sumontavo “Stikmeta“, apie kurią dar ne kartą sužinosite šiame bloge, panaudojant aliuminio fasadų sistemą Ponzio. Konstrukcijos planas:

Tambūro konstrukcijos yra iš dviejų dalių: aliuminio rėmas, ir ant jo montuojamas stiklinimas. Pradžioje sumontuotas rėmas:

Kur stovi ir kaip tvirtinta ši konstrukcija? Stovi ji ant plokščiojo pamato, bet ne ant konstrukcinio betono, bet ant pamato plokštės perimetrinio šiltinimo. Taip, visa ši konstrukcija remiasi TIK Į EPS100 POLISTIRENĄ. Kad EPS  neatlaiko nieko – tai labai gajus mitas, net profesionalai nedrįsta nieko statyti ant EPS. Kadangi mūsų visas namas stovi ant EPS (plokštieji pamatai) tai tambūrą pastatyti ant putplasčio yra labai paprasta 🙂 Aliuminio konstrukcija tvirtinta horizontaliomis aliuminio juostomis, kurių vienas galas pritvirtintas prie konstrukcijos, o kitas gręžiant ir naudojant sraigtus pritvirtintas į sienos bei grindų betoną:

Šioje nuotraukoje puikiai matome ne tik tvirtinimą į grindis, bet ir aiškią EPS ir betono sandūrą:

Kampe esanti kolona liko tambūro viduje, tikrai nenorėjome daryti “kampinio lango“ ir palikti didžiulį šalčio tiltą per plieninę koloną – tai pasyviam namui nepriimtina net nešildomam tambūrui 🙂 Grožis ir patogumas truputi nukentėjo, bet ne tai yra prioritetai.

Viršuje tvirtinimas analogiškas, tik aliuminio juostų jau nepamatysime, montuotojai baigę montažą jas iškart paskandino montažinėse putose:

Noriu atkreipti dėmesį į panaudotas sandarinimo juostas – net ir nešildomo tūrio langai sumontuoti naudojant pažangiausias medžiagas ir technologijas. Taip atrodė rėmas pilnai jį sumontavus ir pasiruošus stiklinimui:

O čia jau rėmas su stiklinimu:

Durys, dabar jau pirmosios, paradinės namo durys, varstosi sunkokai – tai dėl tikslios ir labai sandarios konstrukcijos. Varčios vaizdas:

Stiklinimui panaudoti trijų stiklų paketai, du stiklai selektyviniai,  stiklų apatinės dalys yra grūdintos – atsparios mechaniniams smūgiams. Panaudoti šilti paketų rėmeliai, šiltesni nei likusių namo langų! Amžių gyveni – amžių mokaisi 😦   :

Taigi, konstrukcija labai sandari ir šilta – būtent tokia ir turi būti. Problemos su klimatu tambūre: kadangi mechaninė vėdinimo sistema tambūre neįrengta, tikiuosi užteks vėdinimo tik natūraliai varstant duris; saulės kontrolė – nuo pietinės saulės turime puikų šešėlį nuo virš tambūro esančio balkono, rytinė saulė užstojama namo  kampo, o pietvakarinei saulei kontroliuoti teks naudoti dirbtinius šešėlius, greičiausiai tai bus fasadinės žaliuzės arba fasadiniai roletai.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , , , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

28 komentarai

 1. Raimundas sakė:

  Super, gerai atrodo kampinės įėjimo durys. Matau kampe “Banzai“ medelis taip pat labai šaunus auga. Toki svajoju ir sau pasisodinti, tik manau sodinsiu prie terasos, o ne prie įėjimo durų.

 2. Igoris sakė:

  Viliau, ar tikslinga tambūrui skirti pamatų plokštę (sujungta su namo)? Gal klausimas būtų ar kitą namą statydamas, tambūrui naudotum bendrą pamato plokštę ar padarytum atskirą sprendimą(pamato)?

 3. pasyvus sakė:

  Gražus tambūras, o kolona, viduje man net gražiau atrodo.

 4. DarVar sakė:

  Tamburas super.
  Viliau gal gali plačiau papasakoti apie tuos šiltesnius paketų remelius. Negana to kad jie šiltesni, tai dar matau ir juodi.

  • Vilius sakė:

   Kad nėra kur labai plėstis su rėmelių pasakojimais, juodi nes plastiko, kurio šiluminis laidumas žymiai mažesnis nei aliuminio, kuris blizgantis, metalo spalvos. Rinkitės tik plastiko rėmelius, kuo mažesnis paketas tuo didesnę įtaką paketo šiluminiam laidumui daro rėmeliai.

 5. Aurimas sakė:

  Per kiek laiko suprojektavo, pagamino ir istate sia konstrukcija?

  • Vilius sakė:

   Tikrai ne per savaitę ar dvi – Stikmeta mums daro daugiau stiklo ir metalo gaminių, todėl nebuvo nustatytų konkrečių terminų, turėjo visišką laisvę – kada galėjo tada ir sumontavo. Brėžinius, medžiagas susiderinome gal po keleto savaičių nuo susitarimo gaminti, bet sumontavo vėliau, mūsų terminai nespaudė.

 6. namukas sakė:

  Labai gražus tambūras, ir visas namo vaizdas.
  Mes kaip tik irgi pasirinkom visiems namo langams plastikinius šiltus rėmelius stiklo paketuose, tik pas mus jie šviesiai pilkos spalvos, matyt jų spalvos būna irgi įvairios.

  • Vilius sakė:

   Plastikas tikrai gali būti įvairių spalvų, todėl nenuostabu, kad jūsų rėmeliai pilki. Norint gal ir oranžinius pavyktų gauti 🙂

   • namukas sakė:

    Spalvos tikrai nesirinkom, teko matyti ir baltus, tad matyt kokius kiekvienas gamintojas turi tokius ir deda 🙂

 7. Vytas sakė:

  Sveiki, gal būtų galima plačiau sužinoti apie langų rėmų sandarinimo juostas, vidines ir išorines, ir kur jų įsigyti. Taip pat minėjote, kad naudojote šiltesnius stiklo paketus, gal aprašysite kokie ir kokios firmos patartumėte naudoti į dideles vitrinas.

  • Vilius sakė:

   Sandarinimo juostas dažniausiai turi patys montuotojai, Kaune berods reimpex? jomis prekiauja. Internete rasite ne vieną langų montavimo pavyzdį, čia aš labai nepagelbėsiu, neturiu nuorodų po ranka.
   Paketai: Didelėms vitrinoms naudojami storesni stiklai, ir didesni tarpai tarp jų, čia tiksliai galo atsakyti tik paketų gamintojas pagal jūsų matmenis. Gamintojų yra ne mažai, negalėčiau kažkurio išskirti – nežinau kuris geresnis ar pigesnis.

 8. Robertas sakė:

  Ar brangi ta Ponzio langu sistema? Kas jais prekiauja Lietuvoje?

  • Vilius sakė:

   Negaliu pasakyti ar brangi,ar pigi – kaina ne buvo lemiamas veiksnys pasirinkime. Kas prekiauja Lietuvoje geriausiai klauskite paties gamintojo, vienas is prekiautoju yra Stikmeta.

 9. AndriusZ sakė:

  O tai kodėl matosi purkšta sandarinimo putų, o ne tarpinės naudotos?

 10. AndriusZ sakė:

  Mano langai, kai buvo montuojami.

 11. Tadas sakė:

  Ar užtenka tambūre naturalios ventiliacijos nuo varstomų durų? Dabar, žiemą nesikaupia drėgmė (kondensatas)? Įdomu ką praktika rodo.

  • Vilius sakė:

   Pilnai! Nė lašo kondensato, nė trupučio rasojimo. Užtenka pinai. Iš kitos pusės nėr tambūre drėgmės, nuo batų sniego ant kilimėlio lieka nedaug, tai jokios problemos. Didesnė problema gali būti garaže, kur nuo mašinų nukrenta didelis kiekis sniego, jis tirpsta, o vartai atidaromi 4 kart per dieną max minutei. Matysim, kol kas nei langas aprasojęs nei vartai apšalę.

 12. Wacys sakė:

  Kur reportazas apie makroflex putima, termovizijos nuotraukos?.. Vis uzeinu, nieko naujo… VIliau?!

  • Vilius sakė:

   Kol nėra rezultatų – nėr apie ką rašyti, o ir laiko ne prūdai lieka. Juk te tik blogą rašinėju, tenka dar ir duonai (su sviestu 🙂 ) užsidirbt, ir namie darbų apstu. Kantrybės. Kada nors bus.

 13. Jonas sakė:

  O ka ant langu zadat det? galvoju apie roletus is domuslumina.lt bet mano langai laaabai specifiniai. Ar galetu jie pasirupiinti isskirtines formos langais?

 14. JJ sakė:

  Rašėte, kad tambūro fasadėlis remiasi tik ant polistireno, bet foto atrodo, kad jis išpjautas ir fasado kojos stovi ant betono? Ar akys apgauna?:)

 15. Blakis sakė:

  Labas Viliau 🙂 kaip sykis laiko turėdamas vis pastudijuoju ką ir kaip darytis pas save, ir kilo klausimas dėl durų varstymo, nes pastebėjau kad jeigu patalpa yra sandari ir nedidelio tūrio, tai jaučiasi sunkesnis durų atidarymas ir uždarymas. Viskas gerai jei yra ventiliacija, nebūva, kaip čia pasakius, oro smūgio, o jeigu ją uždarai, iškart pasijaučia. Pavizdys su wc. Galvoju darytis tambūrą nešildomą, bet svarstau dabar ar nesujungus jo ortakiu su garažu, pastarasis bus šildomas.
  Su šventėm, beje 🙂

  • Vilius sakė:

   Sveikas! Taip, sandarios ir mažos patalpos durys varstosi sunkiau, bet nieko čia nepadarysi – truputi daugiau košės ryte yra problemos sprendimas 🙂
   Nežinau, ar tik dėl lengvesnio varstymo verta jungti ortakiu, per kurį turėsi šilumos nuotėkį iš garažo… man atrodo, kad ši problema beveik neapčiuopiama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s