Gartraukis

Mūsų name sumontuotas gartraukis, ir jis pilnai veikia. Gartraukio veikimo principus pristatėme “Ventiliacijos“ poste, o gartraukio filtrai pateikti “Filtrų kaselės“ poste. Trumpai dar kartą: oras, traukiamas gartraukio, yra išvalomas filtrų kasetėje ir, vasarą šalinamas apeinant rekuperatorių, o žiemą gražinamas (recirkuliuojamas) į namo šildomą tūrį. Taip taupome šiluminę energiją, bet neleidžiame namui perkaisti vasarą. Pats įrenginys, gartraukis pasirinktas atsižvelgiant tik į dizainą ir mūsų akimis žiūrint, modernią išvaizdą. Techninės charakteristikos, t.y. ištraukiamo oro kiekis (debitas)  buvo visiškai nesvarbu, nes pirmas darbas, kurį padarė montuotojai, buvo gartraukio variklio demontavimas – mes jau turime garaže sumontuotą kanalinį ventiliatorių, kurio veikimo negirdėsime. Gartraukio gamintojas yra Lenkijos įmonė MAAN – nieko ypatingo, kaina gera, išvaizda tenkina, valdymas sensorine panele integruota pačiame gaubte. Maloniai nustebome, pakuotėje radę distancinio valdymo pultelį 🙂 nors tai labiau “žaislas“ nei kokią realią naudą duodantis įrenginys. Valdymo panelė: Atsiprašome už “celofanuotas“ nuotraukas – name dulkini procesai dar neibaigė, dar ne laikas lupti apsauginę plėvelę. Gartraukiui dirbant didžiausiu galingumu, gartraukio gaubtas padidėja atverčiant priekinę panelę: Kaip matyti nuotraukoje aukščiau, gartraukis turi savo grubaus valymo filtrą, kurio neišėmėm, nors jis yra didžiausias triukšmo kaltininkas. Tas triukšmas nėra stiprus ir erzinantis, todėl matysime naudojimo eigoje, ar liks filtras, ar bus išimtas. Vaizdas iš po truputi pilnėjančio elektros skydo: Čia atsirado transformatorius, kurio pagalba keičiame kanalinio ventiliatoriaus sukimosi greitį ir taip gauname tris skirtingus gartraukio veikimo galingumus. Liko tik vienas dalykas, apie kurio keitimą vis pagalvoju – apšvietimas. Dabar standartiškai yra sumontuoti du LED šviestuvėliai, kurie maitinami 230V įtampa, o noras perdaryti į 24V ir  užmaitinti nuo būsimos foto voltinės elektrinės. Paprasčiausiai reiktų išmesti tuos du šviestuvus, o jų vietoje priklijuoti LED juostas. Pakankamai paprasta. Taip galėtume pasirinkti norimo spektro šviesą – esanti šilta geltona atrodo ne moderniai…

Va taip atrodo demontuotas gartraukio variklis, gal kam reikalingas 🙂  ?

Pabandžiau nufilmuoti gartraukio veikimą, gal pavyks perduoti triukšmo lygį? :

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

13 komentarų

 1. Sigitas sakė:

  “kurie maitinami 230V srove“ – pataisyk į “įtampa“ 🙂
  Dėl LED pakeitimo iš 230VAC į 24VDC galima lengvai išspręsti jei šie šviestuvai maitinami iš atskiros grupės, t.y. atjungi nuo skydo automato tą grupę ir perjungi į būsima(o gal esamą) saulės baterijų valdiklį.

 2. Sigitas sakė:

  žiūrėk į daugumą, t.y. jei bus tao 24VDC LED daugiau, junk prie 24VDC grandinių.

  • Vilius sakė:

   Ta dauguma nuo manęs ir priklauso, kiek pasistengsiu tiek ir bus 🙂 Peržiūrėjęs LED šviestuvų pasiūlymus ir pridėjęs galimybes standartines lemputes keisti LED’ais šviestuvuose manau yra realu turėti 100% LED apšvietimą visame name. Čia dar randu privalumą spektre – mes kaip ne “visi žmonės“ mėgstame šaltą, skaisčią šviesą, ir čia LED nepralenkiami 🙂

 3. nerius sakė:

  sveiki,
  kokio galingumo , keliu greičių likęs gartraukio variklis?
  kaip tik numirė Baumatic 300w variklis ……..

  • Vilius sakė:

   Greiciai keturi, kokia galia tikriausiai klausiate apie debita, t.y. kiek kuriuo greiciu m3/h traukia. Sito nezinau, reikia ieskoti internete analogisko gartraukio ir ziureti jo charakteristikas.

   • nerius sakė:

    sveiki,
    jei galima arba as Jums savo gartraukio varikio foto galiu atsiusti arba jus man ?
    svarbu ismetimas/ pajungimas i ji kaip atrodo ?

    • Vilius sakė:

     Esu poste įdėjęs vieną nuotrauką, traukia jis iš priekio, jūs matote sparnuotę, o išmetimas per viršų. Kaži ar jums tiks pats korpusas, reiktų galvoti apie variklio keitimą – gal būt net be sparnuotės ir be korpuso.

     • nerius sakė:

      sveiki, jei nesunku gal is kitu pusiu foto galite atsiusti ?
      ismetimo puse ypac domina, o pats korpusas tikriaus prie galines gartraukio sieneles tvirtinasi ?
      vietiniai buitines technikos servisai manajam varikliu neturi, gali tekti kombinuoti….

      dekui

 4. narūnas sakė:

  sveikas
  žiema orą gražini, o vasara kaip suprantu išmeti lauk, per rekuperatoriu ar tiesei į lauką. jei per rekuperatoriu ar nesipjauna ventiliatoriai. jungi ar ne ovr jei taip kaip su greičiais nes kiek žinau tik vienas su ovr.

  • Vilius sakė:

   Nepabaigta nei su gartraukio valdymu (pavaros stovi, bet niekas dar jų nevaldo) jei su rekupo nustatymais…kol kas vis dar recirkuliuojam, nors senokai reikėjo mesti lauk – ne per rekuperatorių, tiesiai į šalinimo dėžę sienoje. Bet tam reikia pasukti dvi sklendes.

 5. Audrius sakė:

  Kaip gera, kad yra rasomi tokie straipsniai – labai daug atkrenta galvojimo ir isradinejimo. Kazkaip nepagalvojau, kad vasara butu galima ne valyti ora, o ismetineti i lauka – nuostabi mintis!

 6. Julius sakė:

  Super patarimai. Gal kažką panašaus galit rekomenduoti iš http://www.rde.lt/categories/lt/313/sort/1/filter/0_0_0_0/page/1/Gartraukiai.html ?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s