Želdiniai

Atėjo eilė apsiželdinti – galutinai susitvarkyti namo aplinką. Pagaliau “Sodo nindzė“ sulaukė savo eilės – tvora stovi, juodžemis išlygintas…Beje tikrasis mūsų želdintojo vardas yra Darius :), jam skambinti galima 8 616 42833.

Ką ištikrųjų Darius darė su juodžemiu nematėme, ryte atsiveždavo motobloką, birbindavo per dieną, vakare rasdavome pagražėjusį sklypą ir keletą karučių suverstų šiūkšlių. Keikė Darius mūsų pakaunės dievožemį, atseit labai sunkus, ir gamtą – palijus viskas vėl sušokdavo…bet vistiek įveikė, nutaikė tarpą kaip niekad lietingo birželio ir paruošęs ir galutinai išlyginęs dirvą pasėjo žolę – kažkokį Shademaster 🙂 rašau “kažkokį“ nes nelabai rūpėjo…asmeniškai aš prašiau kažko “minimum priežiūros“, tikrai nedegu nekantrumu kasdien kapstytis ar pjauti – labai tikiuosi, kad aplinka nereikalaus daug dėmesio. Gal senatvėje žemė labiau trauks, bet dabar tikrai nėra nei noro, nei laiko…Todėl “supergrožybėmis“ ir išskirtiniais želdiniais nenustebinsime. Viso turime 3-4 spygliuočius, būtent spygliuočius, kad nereikėtų rudenį grėbti ir išvežinėti tonų lapų.

Viena svarbiausių Dariaus užduočių – gyvatvorė. Kadangi didžioji dalis tvoros segmentinė, o atsitverti vis tiek reikia, nusprendėme segmentą “sutankinti“ tujomis, “medžiais, ne krūmais“ anot mūsų draugo 🙂 . Darius patarė sodinti Smaragdines tujas – jos išlieka vienodos spalvos visus metus, neruduoja.  Tujas vazonėliuose pirkau Lenkijoje, medelyne, esančiame Wola Zambrowska. Nežinojau, kad tą dieną Lenkijoje didžiulė bažnytinė šventė (keliai uždaryti, procesijos nešinos statulomis ir gėlėmis) ir ne darbo diena. Sužinojęs, kad nedirba, prašiau, kad nors užstatą kas paimtų, nes šis adresas labai pakeliui, dažnai pro ten pravažiuoju, bet atvykęs kieme sutikau savininką baltu kostiumu (pasiruorušį bažnytinėms iškilmėms), kuris ne tik pinigus priėmė, bet ir tujas sukrovė – profesionaliai suguldė ant grindų, sudėdamas į tarpus maišus kad viršutinės nelaužytų apatinių – nesutrukdė nei šventės, nei balta apranga – per 15min 88vnt buvo pakrauti. Atsisveikinant sako: “būtum tu vietinis – atvažiuotum po švenčių, bet lietuviui visad pasiryžęs padėti, taip kaip man visada padeda Lietuvoje!“ Su lenkais turiu daug reikalų ir žinau, kad jie geri žmonės, šis įvykis tik sutvirtina mano požiūrį, dar kartą įrodo, kad tai draugiškai nusiteikę žmonės!!! Beje, 100-110cm tuja kainavo 16PLN – tai gera kaina.

Tujos apipiltos pušies žieve – šis priemonė neleis po tujomis želti žolei, o tai reiškia išvengsime pjovimo trimeriais ar kitais smulkiais įrankiais. Darius žada, kad bet 5 metus bus ramu, vėliau teks žievę atnaujinti. Žieve apipilti ir keli “uoginiai“ krūmai:

Vejai čia jau beveik trys savaitės:

Aukštoka, bet dar “skysta“…Darius greit turės padaryti pirmą pjovimą bei nupuršti kažkiokia chemija – piktžolėms išnaikinti.

Didžiausias augalas, mūsų pasididžiavimas:

Negalėčiau pasakyti, iš ko šis bonsas padarytas ir kaip…mes jį meiliai vadiname prisimindami seną gerą rusišką filmą(“Sėkmės džentelmenai“), vieno herojaus ištartą sparnuotą frazę “derevo vo, i mužyk v pedžake“ – tai mūsų derevo vo! 🙂

Rašydamas šį postą iš žmonos sulaukiau pastabos: “Nepamiršk parašyti, kad tai mano teritorija, čia tu tik svečias“. Taip, tikra tiesa – viskas padaryta pagal jos norus ir nurodymus. Gerai, kad namus ir želdinimą mudu suprantame +/- vienodai: “butas su daug daug žolės“ 🙂

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

10 komentarų

 1. Blakis sakė:

  O “pastaba“ buvo tiesiog žodis ar iškart kočėlas? 😀 Aš či šep klausiu, semiuosi šeimyninio gyvenimo paslapčių 😀

 2. biesas66 sakė:

  Medelis grazus,bet kad jis bonsas drasoka sakyti. jam dar daug augti reikia. plius bonsai sodinami i konteinerius,ne i zeme. Bet cia tik seip… Graziai tvarkotes 🙂

  • Vilius sakė:

   Sveiks Biesai,
   🙂 a tu žiūrėk gaudaisi bonsuose 🙂 Ašai labai nepergyvenu kaip tiksliai jį reik vadint, pinigus mokėjom už bonsą, bet jei sakai kad ne – tegul bus ne bonsas, bet “derevo vo“ 🙂 Darius sakė ir pats sodino į dirva, nežinau ar taip ar kitaip reikėjo – ne mano sritis. Patiko augalas ir to užteko, kad atsidurtų ten, kur jis dabar. Tik dabar reik būtinai sniego stabdžių nuo garažo stogo, nes be jų bus bonsui chana 🙂
   Ačiū už gerą nuomonę.
   Pats matau norgėj, kaip paties statybos, ką gero padarei – galėtum pasidalint rezultatais, vėl gal kokiu šustru filmuku nustebinsi?

 3. biesas66 sakė:

  Svarbiausia kad DEREVO ! Seip as praktikuoju bonsu auginima…. 🙂 Filmukas apie mano bakuze,bus gal veliau,nors nedaug tepadaryta.. Turbut ziema teturesiu laisvo laiko kanors sukurpti.

 4. mantas sakė:

  Sweikas Viliau.,Norejau paklausti kodel paskutineje nuotraukoje yra iskiles pamatas ?

 5. mantas sakė:

  Gal netaip isireiskiau, bet garazo pamato plokstes cokolis yra keliose vietose iskiles bent taip matos nuotraukoje gal jis pasedo? Aciu uz atsakyma ir sekmes darbuose!

  • Vilius sakė:

   Kai rašote be lietuviško raidyno yra sunku teisingai išsireikšt, jūsų “iskiles“ gali būti įskilęs arba iškilęs…Dėl ko iškilęs jau rašiau, o įskilęs ne cokolis, bet tik apdailinė cetrio plokštė.Kodėl – nežinau, bet tai nereikšminga, nekreipiu dėmesio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s