Tvora

Šiandien sulaukėme tvoros! Jau minėjome “Trinkelių“ poste, kad tvorą mums įrenginėja Kagrė. Rudenį buvo įrengti beveik visi tvorstulpiai – jie buvo apdėti grindinio trinkelėmis, išskyrus tris stulpus, kurie būtų užtvėrę įvažiavimą į sklypą. Įvažiuoti labai reikėjo juodžemiui suvežti ir išlyginti, šiandien šie tvorstulpiai sustatyti pirmiausiai:

Mūsų tvora – lengva, kiaura 🙂 – segmentinė. Norime atsitverti nuo gatvės, kuri vis judresnė, bet aklinos “rytietiškos“ tvoros nenorime. Manau radome gerą variantą – segmentas apsodintas tankiomis tujomis, kurios suformuos karpomą gyvatvorę. To pakaks atsitverti vizualiai, tujos mažins triukšmą, stabdys dulkes. Taigi – segmentas:

Vartai – tai dalis tvoros. Čia teko ieškoti kitokių sprendimų, nes vartų tujomis neužsodinsi… 🙂 todėl vartai ir varteliai -metalo karkasas su skardos žaliuzi užpildu. Vartus pasirinkome ne varstomus, bet stumdomus. Viena iš priežasčių – gana juntamas nuolydis įvažiavime, taip pat vartų plotis. Tikimės, kad stumdomi vartai tarnaus paprasčiau, lengviau tvarkysis su sniegu. Taip pat labai tikimės greitesnio vartų atsidarymo, dabar turimi varstomi vartai atsiveria labai lėtai…Taigi – vartai:

…ir varteliai:

Šiaurinė sklypo riba atitverta aklina tvora – tam panaudotos skardinės tvorlentės. Kaip pastebėjote, tvoroje nėra medienos – netikime medžio amžinumu, nenorime jokių perdažinėjimų. Tikimės, kad galvanizuoti metaliniai tvoros elementai tarnaus ilgai be jokios priežiūros ir aptarnavimų. Tvorlenčių tvora:

Dar liko nepaminėta vartų pavara:

Gembinė vartų konstrukcija:

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

29 komentarai

 1. Blakis sakė:

  Va kaip šaunu 🙂 o tvoros stulpelius giliai įleidžiat? Ką ten darot su jais?

  • Vilius sakė:

   Kiek teko matyti – išgręžtos duobės apie 50cm gylio. Paprasčiausiai įbetonuojami. Praeitais metais sustatyti stulpai žiemą išgyveno, neišsikraipė – žiūrint išilgai voros linija išlaikyta. Manau visus defektus vis tiek paslėps tujos – po 3-4 metų bus pakankamai didelės ir tankios.

 2. Petras sakė:

  50 cm duobe stulpeliams….? Tinginiai, iskraipys, jei ne po pirmos ziemos tai po trecios ypac po lietingo rudens..

  • Vilius sakė:

   Pirma žiema jau buvo, ir lietaus matėme į valias – viskas “kaip geriausiuose Paryžiaus namuose“ 🙂
   Su metru duobių nematavau, bet iš akies – apie 50cm, tikrai žemiau įšalo negręžė.

 3. boost696 sakė:

  ne tai, kad tinginiai, tiesiog ant betono pataupė turbūt. O tai kiek reikėtų? kad neiškraipytų? 1,2m?

 4. boost696 sakė:

  hm, tai ilginti nelabai ekonomiška, o tai jeigu pvz duobę daryti ir betonuoti ~1,2m , o stulpą įleidinėti tik 0,5m? gal situacija geresnė būtų? tada manau neturėtų iškelti?

 5. Petras sakė:

  Mano patirtis sako 80-100 cm. As prailginu stulpa 2 m – isgreziu skyle gale per 2 sienas ir nulenkiu armatura per ja. Jei kagre dave garantija 5-10 metu, puiku. Baisausia ne kai iskelia 1 cm, o kai pasvyra 3 cm i sona. Vaizaas nors rek. Taisyt nera kaip. Tokie bajeriai ivyksta , is esmes nesuprasi kodel. Gruntas , dregme, temperaturu svyravimai pavasari, nz… Dede rode foto, kaip laiptai akmeniniai israuti is zemes. Padalos skersos…
  Bet ne man Jus mokit 🙂

  • Vilius sakė:

   Nesuprasti kodėl nėra ko. Vienintelė medžiaga gamtoje, kuri priešingai kitoms šaldama plečiasi, yra vanduo. Grunte esantis vanduo užšąla ir plečiasi, taip gauname jėgas, kurios “kilnoja“. Jei griuntas būtų idealiai sausas ar neįgeriantis vandens – net 5cm neduotų jokių deformacijų. Būtent dėl šalčio rimtesni statiniai žeminami žemiau įšalo ribos, būtent tokio gylio, kuriame vanduo nebeužšąla ir nekilnoja. Kitas būdas – laikyti pagrindus sausai, įrengti drenažą bei pagrindams naudoti kuo mažiau įregiantį gruntą. Būtent todėl po trinkelėmis pilta dolomitinė skalda, po įvažiavimu įrengtas drenažas vandeniui nuvesti.

 6. Paulius sakė:

  Nu ant tvoros, chebra, tai pataupėt 🙂 viskas gražu, bet ta tvora tai tokia neprilipusi kažkaip.

  • Vilius sakė:

   Įdomu, kokią alternatyvą turite galvoje mūsų “pigumui“? Pvz medžio ne tik tvoroje, bet ir interjere turime beveik absoliučiai nulį. Betonas? Nenorėjome rusiškos/vidurinės azijos aklinos 3m tvoros – nemodernu. Daugiau variantų nežinau…kalviška – milijoną būtų kainavus, nematau jokios logikos tiek kišt į tvorą…
   Pasodinus virš šimto tujų – gal tai pakels tvoros vertę bent iki “vidutinės“? 🙂 Pakentėkite porą-trejetą metų, sužels tujos ir viskas kardinaliai pasikeis.

   • Paulius sakė:

    Tokiu atveju būtų įdomu pamatyti vidaus nuotraukas, jeigu galima aišku. Net įdomu pasidarė kaip atrodo interjeras visiškai be medžio, kaip atrodo baldai, grindys, durys? Aišku čia skonio reikalas, ir ginčytis dėl to būtų kvaila, bet pažiūrėti tikrai įdomu 🙂

    • Vilius sakė:

     A, tai visgi medinę tvorą pirštumėt? 🙂 Žiūriu pro langą į sekančiame kvartale prieš ~5m statytą namą, kurio mansardos siena apdailinta medžiu ir kraupstu: apsilupo, pajuodavo – viskas 4-6m aukštyje, labai patogu perdažynėti. Todėl medis eksterjere – visiška nesąmonė, tiksinti perdažynėjimų bomba, net jei tai lengvai pasiekiama tvora. Medžio priežiūra ir remontas į smagaus laiko praleidimo sąvoką neįeina, tinginiai mes, geriau blogą parašinėsiu nei šveisiu, gruntuosiu, dažysiu… 🙂
     Interjere medžio turime daug 🙂 tai trys lauko durų slenksčiai iš lakuoto ąžuolo, dalinai dengto nerūdijančio plieno juosta. Ir VISKAS. Daugiau nė 1mm2 medžio apdailos. Medis yra nebloga konstrukcinė medžiaga, bet kaip apdaila mūsų netenkina – matyt “atsigyvenome“ kaip “obuoliai dėžėj“ paskutiniame būste, kur 95% apdailos buvo medis.
     Bus vidaus vaizdų, sulauksite postų apie duris, grindis, lubas, laiptus – kaip minėjau “nulis medžio“. Toks jau mūsų netradicinis, nelietuviškas 🙂 grožio supratimas ir skonis.

     • Petras sakė:

      Nz, bet duris neisivaizduoju be medzio… kalbu viduje. Kad bus aliumines ar plastikines , neisivaizduoju.. Netikiu kolkas. Ka as zinau, pas mane gamykloj dazytos durys 7 metai. Dar 7 m dazyt manau, nereikes. Smalsu pasidare..

     • Vilius sakė:

      Atkreipiu jūsų dėmesį, kad netoleruojame medžio kaip apdailos medžiagos, bet konstruktyvui, tom pačiom durims jis tinka ir patinka 🙂 durys medžio (aišku ne masyvo), dažytos High Gloss (aukštas spindesys) todėl nelabai suprasi, kad medinės…
      Viduje dažytas medis tikrai nekels problemų, bet išorėje – neduok dieve:) Jei jūsų durys neapsibraižys – neabejoju, kad ne 7 bet 17 metų 🙂 joms nieko nereiks daryti.
      Aliuminio, stiklo durys atrodo labai prabangiai, teko matyti – labai patiko dizainas, atitinka skoniai, bet kaina…:)

 7. Tadas sakė:

  Sveiki, vartų pavara iki kokio svorio vartams yra skirta? Kokio ilgio jūsų vartai? Kiek įžiūriu tai BFT Deimos modelis. Gal turite kokių argumentų už šį gamintoją?
  Renkuosi sau automatiką ir svarstau ar reikalingas galios rezervas žiemos sezonui.

  • Vilius sakė:

   Sveiki Tadai,
   Padariau nuotraukas, rašiau postą ir neprisiminiau pavaros markės ir modelio 😦 ačiū kad pataisėte.
   Nesu pavarų žinovas, todėl negaliu kvalifikuotai patarti kokią geriau rinktis. Pats suformulavau užduotį taip: greitos eigos, toli “traukianti“ (pultai) ir ne pati pigiausia. Rekomendavo BFT, nors aš apie ją nieko nežinau. Kol kas ji pas mus nepajungta, valdymą ir pajungimą darys kita brigada, tuomet bus matyti, ar tikrai pakankamai greitai vartai atsidaro, ar iš toli suveikia distanciniai pulteliai, ar privažiavus prie vartų nereikia laukti. Kas dėl sniego – manau ypatingos papildomos jėgos prastumti vartams per pusnį nereikės, vartai 4m pločio.

 8. namukas sakė:

  Stulpeliams 50cm tai tikrai uztenka, vat vartu stulpams tiek tai jau butu tikrai mazai. Pati tvora kaip tvora, azurine, lengva, nepatinka kai medinem lentom apsikala, kiemai atrodo tada kaip gardai gyvuliams, bet visa tai skonio reikalas…

 9. post sakė:

  “Apdailoje ne 1mm2 medžio“ – patys sau prieštaraujate. Jau pažiūrėjus į stogą, taigi apdaila tai medine 🙂 O ten lipti ir perdažinėti dar nepatogiau 🙂 Taigi, kai tingisi, samdai darbininkus ir už tave dirba ir sau postini, kol kažkas dirba.

  • Vilius sakė:

   Sveiki post,
   Teks Jums padovanoti akinukus 🙂 kad geriau įžiūrėtumėte mūsų stogą. Pasikartosiu: apdailoje nėra nė 1mm medžio! 🙂 Vienintelis matomas medis – ažuoliniai lauko durų slenksčiai, bet ir tie kaustyti nerūdijančiu plienu. Neteks nei man, nei samdiniams laipioti stogu, nebus ką ten dažinėti artimiausius bent 20m – tuo tikrai tikiu.

 10. Ivanas sakė:

  Sveiki, Viliau, priminkit kuo apkalta Jusu stogo pabaigos is nuotrauku prastai matosi, aciu

  • Vilius sakė:

   Plastikinės dailylentės, kas ketvirta – perforuota (stogo vėdinimui). Va todėl jokių dažymų artimiausius 20 metų 🙂

 11. staska sakė:

  sveiki. noriu paklaisti kieno gamybos yra jusu segmentine tvora. is patirties (prekybos srityje) rekomenduociau betafence segmentines tvoras, kaina nera maza, bet 90% tikrai 20m nereia dazyti. apie olandiskas. jos pigesnes, bet dazymas nusimatytu po mazdauk 5-7 metu, na o kiniskas tai tik pinigu metymas.

  • Vilius sakė:

   Sveiki,
   Nesidomėjau labai mūsų segmento kilme, manyčiau kad nei kinietiškas, nei olandiškas, nei betafence – gamintas kažkur Panevėžy. Dažyti tai tikrai nedažysime, jei jau bus bėdos greičiausiai keisime nauju.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s