Aplinka – juodžemis

Pagaliau sulaukėme sausenio oro, pagaliau pakankamai išdžiūvo sklypas. Nors vakar teko pasinervinti – užėjęs lietus galėjo sugriauti šiandienos karingus 🙂 planus. Antradienį Vytis rado laiko padirbėti mūsų aplinkos tvarkyme, su sąlyga, kad bus pakankamai sausa, laukėme ir bijojome, kad palijus darbus teks atidėti…bet orai buvo labai geri, šiandien pavyko užvežti ir išlyginti juodžemį sklype. Vytis jau žinomas mūsų skaitytojams iš Elektros ir Trinkelių postų, puiku turėti tokį kaimyną, rekomenduojame – 8 608 98990.

Pradėjome nuo toliausio sklypo taško, juodžemis lygintas plačiu planiravimo kaušu:

Darbų eiga paprasta: išpiltas perteklinis juodžemis kaušu traukiamas link ekskavatoriaus, taip paliekant reikiamą lygį ir suformuojant reikiamus nuolydžius. Taip papildomai užvežta apie 12m3 juodžemio, kadangi jis kastas visai šalia, tai darbai vyko paeiliui, užvežama du-trys reisai, tada išlyginama ir vėl užvežama – taip labai patogu ir greita, nes žinojome kur ir kiek išpilti kad ekskavatoriui nereikėtų per daug kasti. Pabaigus vaizdai labai pasikeitė, aplinka tampa vis mielesnė ir jaukesnė:

Netgi pasodinome keletą gelių, jos augo vietoje, iš kurios iškastas ir atvežtas juodžemis:

Namo šiaurinėje pusėje kol kas tik krūvos, teks pabaigti rankomis – privažiavimas labai ribotas:

Taigi, ši trijų V, VVV (Vestina, Vytis, Vilius :)) diena labai pavykusi. Neskaitant, kad aplinka labai pagražėjo, mes pasiruošėme sekantiems darbams:

 1. Tvoros užbaigimui – specialiai įvažiavimui į sklypą nebuvo pastatytas vienas tvorstulpis, be jo negalėjome baigti tvoros. Dabar paskutinysis tvorstulpis gali būti pastatytas, baigta tvora, sumontuoti vartai ir varteliai.
 2. Vejos ir gyvatvorės įrengimui esame atlikę visus darbus, dabar darbus tęs želdintojas – sodins tujas gyvatvorei bei kitus dekoratyvinius augalus, įrengs veją.
Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

10 komentarų

 1. Blakis sakė:

  Sūnus gerai padirbėjo, savivartis pas ji irgi labai gražus 🙂 traktoristas matyt vos spėjo suktis, nors išlygino tikrai labai gražiai.

  • Vilius sakė:

   Sveikas Blaki,
   Taip, tikrai “labai padėjo“ sūnus, negalėjau iš savivarčio kabinos ištraukt 🙂 gerai kad ekskavatoriuje kabina vienvietė, tai radom rimtą argumentą apsaugoti Vytį nuo dar vieno “vairo stiprintuvo“ 🙂
   Yra patarlė “kai moki – netrunki“, būtent taip ir buvo, kai tarpinė “tarp vairo ir sėdynės“ tinkama – rezultatai džiugina! Trukome apie šešias valandas.

 2. Blakis sakė:

  Seniau dirbau su miškiniu traktorium, toks 8-ratis drakonas, tai kiek laimės buvo vienam vaikui kai su juo aplėkiau ratą 🙂 a kriokia, didelis, tepaluotas, įspūdžių marios :):)
  Paskutiniu laiku pasigendu tokio ekskavatoriaus kaip nuotraukoj, mat lyginu aikštelę prie dirbtuvių, daug kasimo, lyginimo, su frontaliniu truputį per daug vargo, ale kai niek daugiau neturiu tai tinka… 🙂

  • Vilius sakė:

   Su frontaliniu nėr šansų suformuoti nuolydžius, bet man atrodo – labai sudėtinga. Jei žvilgtelsi į pirmą postą – aš pats kasiau su 7,5t ekskavatoriumi, skersiniam nuolydžiui tik stabilizatoriais kreivai pasistatai ir pats kaušas jau su skersiniu nuolydžiu. Labai neįprasta lyginti ekskavatoriumi, pirmą kartą teko stebėti 1995m kaip tai daro UK. Atvežė į lauką, nuėmė juodžemį, tada privežė griovimo atliekų, gruzo ir kaušu išlygino vos ne idealiai. Na tais posovietiniais laikais iki mūsų tokia smulkmena kaip planiravimo kaušas dar nebuvo atėjus…

 3. bambizas sakė:

  Baltai pavydžiu 🙂 Sėkmės tolimesniuose darbuose!

  • Vilius sakė:

   Nepraeis nė metai-du, ir jūsų kieme bus tokia pat ne mažesnė šventė! Beje, kaip tik sukako lygiai du metai nuo kastuvo įbedimo, nuo realios statybos pradžios. Sėkmės ir jums, ačiū!

 4. post sakė:

  O kaip gavot leidimą iš kaimynų statyti namą arčiau 3m nuo kaimynu ribos?

 5. Tomux sakė:

  Labas, gal galetum pasidalinti ar pries pilant juodzemi naikinote piktzoles sename grunte? Zinau daznai naudoja Roundupa, tai idomu butu isgirsti kaip ir kada? Ir perskaiciau nemazai tavo postu, tai supratau ivaziavimas ir sklypo pradzia gavosi ant ikalne nedidele, pamato per perimetra nedarete o tik betonavote atsikurs stulpus, kaip gavosi su tvora ar neatsirado dideliu tarpu po ja vietomis, kai tvoros segmentai slaitineje vietoveje, nes segmentas pastatytas lygiai o zemes pavirsius ne? Dekui.

  • Vilius sakė:

   Ne agronomai mes… bet lyg supratome, kad Roundapas veikia per augalų lapus 🙂 todėl jį reikia purkšti ne ant išlyginto grunto, bet ant sudygusių piktžolių lapų. Taip ir padarėme, manau sutaupėme vejos ravėjimų.
   Nuolydžiai sklype palyginti “vaikiški“, katės po segmentu nelandžioja 🙂 o kai tujos suaugs tai ir visai nesijaus to nuolydžio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s