Garažo lubos

Na posto pavadinimas, pati tema – niekuo neypatinga, sakyčiau net neverta dėmesio. Jokių  naujienų čia nepateiksime, nieko “nematyto – negirdėto“ 🙂 tiesiog laisvo laiko turėdamas pasigirsiu nedidele pažanga.

Stogo konstrukcija – medinės gegnės. Žinodami, kad stygos liks atviros, prieš sumontuojant jas trumpam įkišom į džiovyklą (tik tam, kad obliuojant nesišiauštų) ir nuobliavome. Dabar turime lygias stygas, kurias nutepėme baltai – balta spalva šviesina patalpą, kurioje tik vienas langas. Nudažius stygas, stogą iš vidaus apkalėme plastikinėmis dailylentėmis, taip pat baltomis. Kodėl plastikas? Pirma – tai pati pigiausia apdailinė medžiaga, antra – amžina, jai nereikės jokios priežiūros, niekada neteks perdažynėti, lakuoti ar kitaip perdenginėti. Sukalėm ir pamiršom. Nepamirškime, kad garažas – tai ne svetainė garbingiems svečiams 🙂 dvi joje stovinčios “skarbonkės“ yra labai pagerbtos vien jau faktu, kad neteks stovėti po atviru dangumi 🙂  Todėl esame įsitikinę, kad šis pigus apdailos būdas idealiai atliks savo paskirtį.

Dėl visa ko panaudojome difuzinę plėvelę, ji neleis drėgmei iš patalpos skverbtis į stogo konstrukciją, bet neuždarys kelio drėgmei esančiai konstrukcijoje pasišalinti. Plėvelė gerai matyti nebaigtoje skliauto vietoje:

Dailylentės tvirtintos ant plieno profilių karkaso. Montavimas greitas ir paprastas. Už šį darbą dėkingi Ričardui  8604 68642, jam patikėjome visas namo lubas iš GKP.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

13 komentarų

 1. bambizas sakė:

  Sveiki, ar tos plastikinės lentelės buvo tiesiog gipsiniais medvarščiais sukamos prie profilio? Nuotraukoje lyg ir matosi jų galvutės, bet tiesiog pasiklausiau 🙂

  • Vilius sakė:

   Na taip, dabar supratau, kam Ričardas prašė 1000vnt sraigtų parvežt 🙂 Tik ką pabaigė, jau galima nufotkint galutinį rezultatą 🙂

 2. Tomas sakė:

  panašu, kad gavosi gerokai greičiau ir, gal būt, pigiau nei Romualdui http://plepys.blogspot.com/2012/04/svetaines-lubos-12.html

  • bambizas sakė:

   Tai vat todėl ir klausiau Viliaus ar medvarščiais tiesiogiai prie profilio suko 🙂 Kad nekartoti Romualdo klaidų 🙂 Bo irgi garažą bei katilinės lubas darysiu iš PVC lentelių… Pigesnio ir estetiškai atrodančio kito varianto dar nesugalvojau 🙂

   • Vilius sakė:

    Tiesiog nesureikšminkime – tai tik garažas, trečiaeilė patalpa, neverta kažkokių supersprendimų – greitai, pigiai, švariai ir to užtenka.

 3. Darius sakė:

  Ka sako gaisrininkai kai garaze lubos plastikas + medis?

  • Vilius sakė:

   Šiuo klausimu su gaisrininkais nesikonsultavau. Nežinau priešgaisrinių normų, bet garaže plastikas neatrodo grėsmingai, kaip ir gegnės medinės.

 4. Sojeris sakė:

  Perskaitėme posta apie radona ir kilo naturalus klausimas – o plastikines dailylentes ne didesnis blogis su visom savo isskiriamom medziagom?

  • Vilius sakė:

   Sveiki Tomai,
   Labai norėčiau sužinoti, gal galite plačiau apie “visas išskiriamas medžiagas“? Turi kokius tai tyrimus, kitus duomenis ar remiatės tik kvailoka suformuota nuomone “dirbtina – reiškia kenkia“ 🙂
   Net jei ir išskiria plastikas kažką nedraugiško žmogaus sveikatai, tai mechaninio vėdinimo pagalba mes net nesužinosime, reikėtų labai jautrius detektorius tokioms medžiagoms aptikti, pasirodys, kad kaimynas rūkydamas savo kieme mums labiau kenkia nei plastikinės dailylentės 🙂
   Kas dėl radono – tai žymiai sudėtingiau ir pavojingiau. Žemės šilumokaitis yra savotiški “nearti dirvonai“ o žvyrinis tikriausiai išvis naujiena Lietuvoje (bent man neteko girdėti apie įrengtus Lietuvoje; jaučiuosi pradininkas, tsakant pionierius 🙂 ) todėl nėra jokių realių duomenų nei apie radoną apskritai, nei šios problemos aktualumą atviro tipo žemės šilumokaičiuose. Iš radono tyrimų bus naudoa ir mums, ir mus beskaitantiems, ir RSC specialistams. Noriu pabrėžti, kad radonu užsiėmėme tikrai ne dėl ekologijos – šia ekopsichoze tikrai nesergame, vandenį geriame nevirintą, mintame vidutiniu supermarketų maistu 🙂 Todėl dailylenčių “išskyros“ yra visiškai “iki lemputės“.

 5. Bambizas sakė:

  Sveiki. Galbūt jau pridavinėjote namą? Klausiu, nes žmogus, pas mane montuojantis apsaugos bei priešgaisrinę sistemas, vis bando mane atkalbėti nuo garažo lubų apkalimo plastikinėmis lentelėmis, neva gaisrininkai nepasirašys… Tipo garažo lubos negali būti iškaltos degia medžiaga (perdanga g.b. plokštės).

 6. plastikines dailylentes sakė:

  Aš taip pat plastikines dailylentes šiam reikalui naudojau. Ekonomiška ir labai praktiška.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s