Geriamo vandens boileris

Geriamo vandens ruošimui naudosime tūrinį šildytuvą (boilerį). Jis pagamintas pagal mūsų norus – iš maistinio nerūdijančio plieno. Vanduo jame bus šildomas dvejopai, esant pakankamam saulėtumui vanduo šils nuo saulės kolektoriaus, debesuotu metu vandenį šildys elektrinis tenas. Boilerio tūris yra truputi virš 300l, manau to tikrai užteks 4-5 asmenų šeimai, dar ir truputis atsargos liks, čia jei kelios dienos apniukusios. Iki šiol gyvenome su 200l boileriu, tai 300l tikrai leis pataupyti elektros ir daugiau išnaudoti saulės energiją. Efektyviam šilumos perdavimui boileryje įvirintas varinis d22 vamzdžio gyvatukas, jo darbinis plotas ~ 2m2. Boilerį montuosime vertikaliai, todėl gyvatukas yra žemutinėje boilerio dalyje, o elektrinis tenas sumontuotas jo dugne.

Labai svarbu boilerį kokybiškai termoizoliuoti. Ir manau mums puikiai pavyko – šiandien boileris apipurštas PIR/PUR puta. Už tai esame dėkingi Termosnaigei ir asmeniškai Gintarui. Trumpai kaip viskas vyko.

Boileris buvo šiltinamas man belaukiant, užtrukome apie pusantros valandos. Pirmiausiai boileris buvo pašildytas, pusvalandžiui patalpintas į nedidelė tentinę palapinę, šildomą elektriniu šildytuvu. Pašilus metalui, lipnia juosta užklijuoti pajungimo vamzdžiai bei teno kontaktai, čia tam, kad puta nepatektų į boilerio vidų. Pirmas purškimo etapas kai boileris stovi, apipuršti šonai. Boilerį šiltinome 100-120mm sluoksniu, bet tokiu sluoksniu purkšti iš karto neleidžia technologija, todėl šiltinta po truputi, užpurškus sluoksnį laukta kol jis iškils ir sukietės, po to ant viršaus purkštas sekantis. Nedidelis filmukas kaip viskas vyko:

Purškiant buvo pamatuota putos temperatūra. Lazerinis termometras nustebino – vykstant reakcijai putos temperatūra viršijo +100C.

Pabaigus boilerio šonus, įrenginys paguldytas. Taip buvo puikus priėjimas apšiltinti boilerio viršų ir apačią.

Pabaigus šiltinti boileris atrodo va šitaip:

Stipriai pastorėjo. Taip stipriai, kad nežinau ar tilps per techninės patalpos duris…Rytoj reiks matuoti 🙂

Dabar boilerį reikia apdailinti. Kol kas mintys sukasi apie du būdus: 1. Apdengti aliuminio folija; 2. Apsukti pakavimo plastiku, paprasčiau vadinamu streču. Bus matyti, turime geras dvi savaites iki vėl tęsime darbus, taigi nuspręsime…

Gintaras atsiuntė keletą termovizijos nuotraukų, padarytų purškiant.

Boileris įneštas į techninę patalpą, tam teko praardyti angą:

Vaidotas pradėjo dirbti su šilumos mazgu, pirmiausiai pabaigta boilerio apdaila, jis pastatytas į kampą, kur nuolatinai stovės. Taip jis atrodo dabar:

 

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

44 komentarai

 1. Blakis sakė:

  Ogo koks babaisa 🙂 o kodėl šitoks šiltinimas o ne toks kai šiltalą pučia po apdaila? Technologija ne ta ar taip geriau apsišiltina?

  • Vilius sakė:

   Sveikas. Pabaisą apdildysim, ir į ką nors įvyniosim 🙂 Technologija ne ta, bet tu teisus – galima ir padaryti formą, į ją įdėti boilerį ir tarpą pripylti, tik kitokios putos, lėčiau kylančios. Man atrodė paprasčiau ir tikrai pigiau apipurkšti, apipjaustyti ir apvynioti, pats net pagalvot nenorėjau apie marškinių gamybą o ko paprašyti nežinau. Todėl purškėm. Grožis paskutinėj eilėj, svarbu gerai apšiltinti – kad nekept paskui nuo boilerio namie. Stovės tech. patalpos kampe, niekam į akis nekris.Pajuokavom, kad gerai būt dabar tekinimo staklėse prasukt 🙂 Bet rimtai bijau, kad teks sieną griaut, netilps per angą. Da kaip tyčia plyteles suklojo iki angokraščio briaunos…

 2. Raimundas sakė:

  Manau duok vaikams kreideles ir jie puikia boilerio apdaila padarys 🙂
  O jei rimtai, tai gresmingai tas boileris atrodo….

  • Vilius sakė:

   Kreidelės 🙂 pamenu atvejį, kai atsikėlėm į naują namą 1992m. Kažkas skambina į duris, atidarom – perpykęs paštininkas:“Vaikų turit? O anglies? Taip ble duokit vaikams gabalėlį kad namo numerį fasade užrašytų!“ 🙂
   Purškiant neįmanoma užnešti lygaus sluoksnio, dabar reiks ilgu peiliu ar smulkiu pjūkleliu apipjaustyt kalnus, aplyginti figūrą ir apvynioti. Truputi pagražės, bet ne itin. Svarbu šilumą gerai laikytų nes uždusim techninėj jei atidavinės, erdvė labai ne didelė.

 3. Blakis sakė:

  Aš irgi manau kad pirmiausia funkcionalumas, išvaizda antraeilis dalykas 🙂
  Su paštininku tai gerai 😀

  • Vilius sakė:

   Taip, pakaunės paštininkai linksmų plaučių, ypač kai ilgą laiką nesikeičia ir pradedi pažinoti asmeniškai. Kaimynka pašte dirba, tik mūsų namas ne jos rajone, bet vistiek siuntinius gauname į namus nors reiktų į paštą važiuot su “paviestka“ pasiimt. Teks per naujus pagirdyt ar kitaip atsilygint.

 4. Ema sakė:

  Sveiki, šiuo metu rašau marketingo darbą apie “Pasyvius namus Lietuvoje“ (studijuoju aplinkos apsaugą universitete). Ar galėtumėte man parašyti el. paštu emissaa@gmail.com norėčiau užduoti Jums klausimus.

  Dėkoju, sėkmės Jums

 5. pasyvusmintas sakė:

  Apžiūrėjau boilerį jau gerokai seniau, bet tik dabar mintis kilo. Juk kojytės privirintos prie boilerio, metalinės ir jos neapipurkštos. Tai juk jos bus afigenas šilumos tiltelis velniop nunešantis visą tokį storą šiltalo sluoksnį.

  Pažiūrėjau, dauguma boilerių apšiltinta tik iki 5 cm, o čia 10 cm, tikrai geras sluoksnis, bet dabar būtina galvot, kaip kojas į šiltalą įvilkti.

  Beje, su paštininku, tai tikrai gera mintis, tik gal ne kreideles, o kokius nors dažus gerai kontaktuojančius ir neardančius PUR duoti. Katilas taps mielas ne tik tau, bet ir visai šeimai. O ir pačiam į saulutes ir gėlytes bus maloniau žiūrėti :). Nereikės nieko ir pjaustyti 🙂

  • Vilius sakė:

   Sveikas Mintai,
   Su kojom kotaim nebus, nori nenori jos turi pasiekti patį boilerį per šiltinimą. Variantas įmanomas boileriui padaryti išorinius marškinius iš tarkim 0.7mm skardos ir kojas tvirtinti prie marškinių tada šiltalas nepertraukiamai apgaubtų patį boilerį (neskaitant pajungimų) bet čia jau truputi sudėtinga, paprasčiau bus kojas apvynioti vata su folija.
   Na dėl grafiti namie tai sunkiai suprantu naudą ar grožį 🙂 teks vaikams kažkaip kitaip prisidėti.Linkstu į strečą, apvyniosim ir taip liks. Beje, teks prapjaut durų angą nes nebetelpa boileris – trūkstam 4cm plošio. Liktinių klojinių sieną prapjaut minutės darbas nes angokraščiai 10cm iš EPS.

 6. pasyvusmintas sakė:

  Bus malonus kampelis visai šeimai, patikėk, kaip vaikai turėtų būti patenkinti, galėje prisidėti prie namo įrengimo, tikrai manau, kad jiems daug džiaugsmo suteiktum, ne tik leisdamas dažyti, bet ir vėliau kai jie ateitų pasižiūrėt, kaip prisidėjo prie namų gražinimo.

  Buvau keliouse firmų baliukuose, kurių metu būdavo paišomas bendras baliaus paveikslas, prieina kas nori ir kada nori ir paišo. Patikėk, vaizdas keisdavosi kardinaliai po kiek tai laiko ir visai gražus paveikslas gaudavosi pabaigoj.

 7. Mindaugas sakė:

  Sveiki, Viliau, kas pagamino jūsų boilerį?

 8. Giedrius sakė:

  Laba, Viliau, su Šv. Kalėdomis! 🙂
  Labai įdomi būtų Jūsų, kaip nepriklausomo eksperto, nuomonė – ką manote apie fasado sienų apšiltinimą poliuretano putomis (ne plokštėmis). Ruošiuosi renovuoti mūrinį sodo namelį ir vienas iš tikslų yra padaryti jį kuo ekonomiškesnį. Todėl domiuosi šildymo technologijom, kurių yra didžiulis pasirinkimas šiandien ir kažkodėl manau, kad būtent poliuretano putos būtų geriausias variantas. Apdailai labai noriu naudoti medžio lentutes, kurias tvirtinčiau aliuminio šukomis (jos būtų pritvirtintos prie sienos prieš purškimą putomis).

  • Vilius sakė:

   Sveiki Giedriau,
   Paties norai labai pagirtini. Tik renkatės nors ir kokybišką, bet ne patį pigiausią šiltinimo būdą. Nežinau kodėl, bet kai man reikėjo PIR plokščių purškiamos putos buvo du kartus brangesnės. Dabar situacija gali būti kitokia, nors kai lankiausi Termosnaigėje jie nustebo dėl plokščių kainos ir sakė, kad purškiant kainos tikrai aukštesnės.
   Jei tame sodo namelyje žadate nuolat gyventi jūsų investicijas suprantu, bet jei ten apsilankysite kelis kartus per šildymo sezoną gal nevertėtų tiek investuoti?
   Vietoje aliuminio šukų galima naudoti paprasčiausius medžio tašus, pvz statmeną dvigubą karkasą: jei 10cm putų tai prisukat 50×50 horizontaliai ir 50×50 vertikaliai (arba atvirkščiai).

 9. Giedrius sakė:

  Tikrai taip, ruošiuosi ten nuolat gyventi, o dėl apdailos tvirtinimo jūsų siūlytas variantas man labai patiko, tik įdomu, kuriuo atveju mažesni šilumos nuostoliai būtų – ar su tom šukom, ar su medinių tašelių karkasu?

  • Vilius sakė:

   Abiem atvejais nuostoliai per tvirtinimo elementus labai maži. Medis yra šilta medžiaga, mažai laidi šilumai, bet aliuminio atveju didelis šilumos laidumas ir labai mažas skerspjūvis irgi šilumos nuostolių labai nepadidina. Tiesiog žiūrėkite, kuri variantas jums pigesnis, lengviau įrengiamas.

 10. Blakis sakė:

  Ne į temą, bet.. su Šventėm Jus visus 🙂 jau pasigedau naujienų, tai to ir palinkėsiu, kad viskas būtų gerai 🙂

  • Vilius sakė:

   Sveikas,
   Šventės temų nepaiso 🙂 tai labai ačiū už sveikinimus! Patį irgi sveikinu ir linkiu sėkmės.
   Naujienos – čia truputi sudėtingiau, bet bus. Truputi apmiro darbai dėl švenčių ir “valdiškų“ darbų, ir pats turėjau metų piką darbuose, negalėjau skirti reikiamo dėmesio statyboms, ir montuotojai turi pasibaigti objektus iki naujų. Plytelės beveik pabaigtos kloti, sužibo signalizacijos centralė, atvažiavo ir montavimo laukia rekuperatorius. Taip kad bus naujienų, sausis bus labai produktyvus.

 11. Paulius sakė:

  Sveikas,
  kiek kastavo boilerio gamyba ir apipurskimas?

 12. Petras sakė:

  Tai cia buvo eksperimentinis gaminys, ar pas juos galima uzsisakyti is kazkokio asortimento?
  Dar, tai taip apsildzius zenklei sutaupysime elektros 🙂

  • Vilius sakė:

   Tik ką buvote Marius, o dabar jau Petras 🙂 Broliai? Sveiki Mariau ir Petrai,
   Ši įstaiga nieko negamina partijomis, viskas pagal individualų užsakymą. Pagamins tokį, kokio reikia jums.

 13. :-) sakė:

  Dvyniai 🙂 , aciu uz atsakymus, l. naudinga veikla uzsiimate, dar karta nuosirdziai aciu!
  Gal galetumete konkreciau ivardinti gamintojus?

 14. Zydrunas sakė:

  Sveiki,seku Jusu bloga nuo pat pradzios,noriu padekot uz toki gera svietejiska darba:) pats irgi po truputi judu su statybomis ir sieksiu pasyvaus namo standartu,tad renku visa informacija per visus blogus ir forumus.turiu keleta klausymu Jums,bet nezinau ar cia viesai klaust ar galima butu bendraut el.pastu? va,kad ir vienas is klausymeliu;kur koknkreciai kreipetes del boilerio pagaminimo siame intitute,nes ten milijonas skyriu,gal ir tel.nr. ju turite.Aciu

 15. Mindaugas sakė:

  Sveiki, kokybisai ir isvaizdziai ‘aprengete’ irengini, bet kyla vienas klausymas! Kas darysite jei bus kokios nors technines problemos su irenginiu? Kaip remontuoti po tokiu ‘apdaru’?
  Gal galetumete ir man tel nr atsiusti? Aciu

  • Vilius sakė:

   O kokios techninės problemos galimos? Kas ten tokio gali atsitikti?
   “apdaras“ – ne šarvai, reiks – sekmingai nulupsim 🙂
   Vis nesutinku Vaidoto, kai pavyks – paskelbsiu.

 16. Mindaugas sakė:

  Sveiki, o kontaktus ar paskelbsite?

 17. Jonas sakė:

  Sveiki, ar neperbrangu bus ziema elektra vandeni sildyti? Ka darysite su pertekliniu karstu vandieniu vasara, nes kaip suprantu gerai uzvirina vandieni kolektorius?

  • Vilius sakė:

   Sveiki Jonai,
   Kodėl galvojate, kad vandens šildymas elektra yra pats brangiausias? Pabandykite įvertinti investicijas ir tada paskaičiuokite, kiek kainuos pašildyti elektra ir kitais būdais. Boileris ~300l kas yra su nemaža atsarga, leidžiančia naudoti naktinį tarifą.
   Pertekliui numatytos 3000l akumuliacinės talpos, jos turi išspręsti šią problemą. Bet su tokia vasara kaip šiemet to pertekliaus nėra, galvoju apie du papildomus kolektorių blokus.

 18. Jonas sakė:

  Ačiu Vilniau už operatyvų atsakymą, o koks šilumos šaltinis šildys grindinį? Beje vanduo boileryje nevisada naktį šildomas, nebent Jūsų šeima vakare daug vandens naudoja.

  • Vilius sakė:

   Apie grindinį ir visą šilumos punktą bus atskiras postas, darbai jau į pabaigą – dar gausite lukterėti.
   Vanduo boileryje naktį gali būti šildomas ruošiantis ateinančiam rytui, kai visi prausis o kai kas dar ir skusis 🙂 plius vien dėl pigesnio elektros tarifo, todėl boilerį izoliavau gana rimtai.

 19. Zydrunas sakė:

  Sveiki,Viliau
  cia taip visi praso tu kontaktu,bet Jus vis issisukate:) tai pagaliau parasykite tuos kontaktus,tikrai daug kas pasinaudos to energetikos instituto paslaugomis,noredeami pasigamint boileri:) jei tai labai slapta,tai gal galite i el. pasta. Aciu;)

  • Vilius sakė:

   Nei slapta, nei išsisuku – paprasčiausiai jų neturiu. Su Vaidotu susitikdavome prie vartų ir kartu nueidavome iki gamybos. Pats nesu skambinęs nė karto. Jei labai dega – pasukit Vaidotui, jis tikrai turi ir telefoną, ir gerų patarimų. Nes kai aš susitinku su Vaidotu būna svarbesnių klausimų ir šį vis pamirštu 🙂

 20. Jonas sakė:

  Dekui, del kontaktu viskas aisku. Ar numatete alternatyva, pvz pradingus elektrai? Ar jusu boileris su automatika, kad veiktu nakti?

  • Vilius sakė:

   Kadangi gyvename XXIa galima sakyti Lietuvos didmiesčio pakraštyje, ne vienkiemyje girių glūdumoje, tai elektros dingimo labai nesureikšminu. Net jei per didžiausius šalčius dings keletui valandų tai visiškai nepasijus namo energetiniam balansui, be diskomforto dėl neveikiančio TV ar viryklės didesnių pasekmių tikrai ne bus.
   Boileris kol kas be jokios automatikos, visas procesų valdymas bus patikėtas protingo namo sistemai, kurią diegia Elsis. Šiai sistemai tikrai bus lengva nustatyti kada ir koks tarifas iš tinklo ir taip reguliuoti boilerio darbą.

 21. Zydrunas sakė:

  Jonai,o kas del kontaktu aisku,nesupratau? as ju pavyzdziui dar neturiu…

 22. Giedrius sakė:

  Sveiki,

  ar gerai suprantu, boileris visiškai uždaras? Kaip planuojate valyti boilerį nuo kalkių? Ar tiesiog statysite filtrus, kurie valys vandenį prieš patenkant į sistemą?

  • Vilius sakė:

   Boileris turi pravalą apačioje, joje yra sumontuotas elektrinis tenas. Filtrai yra numatyti, tik nežinau dar kokie bus. Nepasitikiu filtrais prekiaujančiais, nes neabejoju, kad visi turi viską ir tikrai viską gali 🙂 todėl teks pačiam sužinoti kas ir kodėl ir tik tuomet rinktis filtrus.
   Vanduo iš vietinio gręžinio, jo skoniu ir kvapu labai patenkinti, todėl filtrams belieka tik vienintelė užduotis – stabdyti kalkėjimą ant sanitarinių prietaisų.

 23. Mantas sakė:

  Sveiki,
  o man toks klausimas, kaip bus žiema su saulės kolektoriais, juk jie vistiek pašildys kažkiek diena, kaip automatas žinos kad dabar šildo saulė ir teno jungti nereikia? Butų dar įdomu pamatyti visą šildymo schemą…

  • Vilius sakė:

   Schema pateikta puslapyje “Apie“ ekrano viršuje. “Automatas“ – tai protingo namo sistema, kaip ji veiks sužinosime kai bus įdiegta.

 24. Mantas sakė:

  Sveiki,
  dar veinas kalusimas, gal matavot keik laipsniu krenta temperatura bileryje jeigu jis nenaudojamas?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s