Dulkinamės (taisome broką)

Sakoma: “Ne šventieji puodus lipdo“, visai nesenai sužinojome, kad “ne šventieji“ betonavo pamato plokštę. Pradėjome kloti plyteles, pradžia padaryta techninėje patalpoje – ruošiame darbų frontą santechnikai (boileriui, vandentiekio filtrams, šilumos punktui). Atėjus eilei kloti plyteles didžiojoje erdvėje (gyvenamasis ir virtuvė viename) pamatėme didelį pamato plokštės betonavimo broką. Betonas išlygintas labai blogai, per patalpos plotį aukščių skirtumas 37mm! Gali pagalvoti, kad betonas lygintas buldozeriu…

Pilti išlyginamojo mišinio tokio storio visai nebuvo noro, o ir galimybių labai mažai – statant vitrinas dar nežinojome apie šį “siurprizą“. Todėl liko vienas kelias: esamus paviršius išlyginti frezuojant.

Ilgokai ieškojau internete kokios tai informacijos apie betono frezavimą ir tokius darbus atliekančius, deja, nieko gero rasti nepavyko. Bandžiau įdarbinti įmonę užsiimančią griovimo-ardymo-rekonstravimo darbais, bet iš to gavosi visiškas šnipstas: atsiuntė prekybos kolegijos studentą, tas dieną prasikrapštė o pokyčiai minimalūs (nekalbant apie finansinę šio reikalo pusę). Todėl teko šio darbelio imtis pačiam. Pradžiai išsinuomojau vienfazę frezą, nes tuo momentu kitokios nebuvo – atrodė užteks. Po dienos darbo rezultatas – nuo vibracijos drebančios rankos, spengimas ausyse (dirbau su ausų kištukais – tie gal apsaugo nuo knarkimo garso, ne daugiau) ir gal 10m2 paruošto paviršiaus, ne blogiausioje vietoje.

Trifazės frezos teko laukti keletą savaičių, pasirodo labai populiarus nuomos įrankis. Bet tikrai vertėjo. Pirma – ji savaeigė, kitaip nei vienfazės jos nereikia nei traukti, nei stumti. Vibroliga jau negrėsė 🙂  Du judėjimo greičiai. Antra – dėl savo solidaus svorio 300kg ji pati puikiai spaudžia frezavimo veleną. Velenas sukasi į abejas puses – tai labai patogu, nes geriausiai freza ima betoną kai sukasi priešinga nei judėjimo kryptimi. Aišku darbinis plotis didesnis nei vienfazės. Pasimokęs su ausų kištukais įsitaisiau garsą slopinančias ausines – va čia jau kitas reikalas. Dar vienas būtinas atributas yra respiratorius, naudoti vienkartiniai 3M, nes dulkių labai daug. Pravertos įėjimo durys ir vitrina truputi gelbėjo, bet be respiratoriaus dirbti neįmanoma. Mašina turi pajungimą dulkių siurbliui, bet kai finale primečiau kad išdrožta ~1m3 betono tai siurblio valymas būtų nemažai atėmęs laiko. Prieš dirbant paviršių drėkinau, taip labai sumažėdavo dulkių, bet drėgnos dulkės trukdė dirbti, mašina pravažiavus pirmyn ir grįžus tapačia vieta atgal jau reikėjo šluoti ir iškasinėti drožles. Labai patogiai ir lengvai reguliuojasi frezavimo gylis – sukant valdymo rankeną. Buvo mintis ant mašinos šono, veleno ašyje, prisitaisyti liniuotę, ant kurios lazerio spindulys nuolat rodytų frezavimo aukštį, bet kadangi įrankis nuomotas nedrįsau konstruoti. Lazeris irgi nuomotas, labai patogu tikrinti paviršiaus aukštį pastatant liniuotę. Taip ir dariau, pastatau liniuotę, matau ar reikia dar frezuoti ir iškart ką vietą žymiu vandeniu. Taip atrastas kauburys ne tik pažymimas, bet ir sudrėkinamas.  Vieną trūkumą freza vis tik turi, jos freza yra ne per visą mašinos plotį, todėl neįmanoma išfrezuoti prie pat sienos, lieka 4-5cm tarpas, kurio freza nepasiekia. Tas vietas teks iškapoti perforatoriumi.

Trupmai kaip veikia Schwamborn:

Taigi peršasi tokios išvados. Pirma – būtina kontroliuoti plokštės betonavimo kokybę. Be idealaus paviršiaus lyginimo turi būti atliktas paviršiaus užtrynimas mašina. Ant išlyginto bet neužtrinto paviršiaus nepavyks sukloti plytelių ar kilimų be išlyginamojo sluoksnio. Antra – jei jau nepavyko iškart įrengti kokybiškų paviršių įmanoma betoną frezuoti ir šlifuoti. Tik naudokite galingą techniką, vienfazė freza yra žaislas, dienos ilginimas.  Gyveni ir mokaisi.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

26 komentarai

 1. audrius sakė:

  Viliau,tokius betonuotojus i gyvulini vagona ir i Sibira.mesla su rankom tik lyginti..

  • Vilius sakė:

   Nu va, mūsų bėdos jau ir ūkanotą albioną pasiekė…
   Vis svarstau, ar čia tipo “juodgrindes“ vyrai pavarė, ar aplamai viskas px. Bet juk matė, kad šildymas paklotas, tai kokios čia nachren juodringės. Ai, nebesigilinsiu, greičiau išlyginamą išpylsim, suklosim ir pamiršim.

   • manonamas sakė:

    Šią vasarą liejau išlyginamąjį sluoksnį 2.5 kv.m. patalpėlėj. Na grindys ten buvo labai jau kreivos. Išlieti lygiai nepavyko. Na dėl to kaltas aš, nes per lėtai maišiau mišinį(netinkamas maišymo įrankis) ir dar pritrūkus teko važiuot dapirkti, tai gavosi viskas sluoksniuota ir tie sluoksniai prastai pasiskirstė. Tai norėjau pasakyt, kad nėr toks jau paprastas dalykas tas išlyginamasis sluoksnis, reik ir jam tinkamos technikos ir patirties.

    • Vilius sakė:

     Gali būti, kad labai greitai stengstantį mišinį naudojai ar per tirštai užsimaišei. Aišku kai reikia pilti jau ne laikas po parduotuves lakstyti, bet 2,5m2 tikrai nesudėtinga išpilti. Dar reikia atkreipti dėmesį į mišinio minimalų sluoksnį, kai kurie patys sklinda tik nuo didesnio storio. Kas darė ir moka aišku kokybiškiau padaro, bet tokios patalpėlės yra pats tas pasitreniruoti, nors aš pats tuo neužsiimsiu – paliksiu plytelių klojėjui.

 2. Blakis sakė:

  Labas Viliau, kaip sykis šian pagalvojau kur gi prapuolei, o jis tiesiogine to žodžio prasme dulkinasi 🙂 užjaučiu dėl tokio netikusio darbo, tikrai netikę darbininkai papuolė ir matyt labai daug brokdarių kad tokia mašina tokia populiari. Iš tikro kai dirbau Kaune prie statybų, apdailos, tai negalėjau atsistebėt kiek daug atsainiai dirbančių buvo, daugiau nei 90% sutiktų..
  As va vis darbuojuos, prie ūkio daug darbo, lakstau nuo vieno galo kitan ir jau planuoju Norgėn maut 🙂 20d išlekiu savaitei 🙂

  • Vilius sakė:

   Sveikutis keliauninke. Tai kad tik ką buvai pas vikingus, ir vėl??? Aš irgi ruošiuos didesniai kelionei (kažkaip PL jau net ne užsienis 🙂 kai kas savaitę važiuoji…) pradžiai Vokietija, o paskui dar UK pasieksiu.
   Tai bus Norgės temos tęsinys bloge? Teko tris kart būti, iš Bergeno namo važiuoti – ir keikiaus, ir grožėjaus…labai netikėta šalis, keista, bet graži.Sėkmės kelionėse!
   Nu lyg nieko tie mūsų diedai buvo, bet va kaip šaukštas deguto statinę medaus gadina. Vis dar didis noras tikėti, kad jie nesuprato mano inžinierinės minties “viskas viename“ kai aiškinau apie plokštę, bet…ai, neimkim į galvą, imkim į burną – žmona arbatos kviečia 🙂

   • Blakis sakė:

    Planuojam Kongsberge ir Naujus sutikt, vyksiu dar katą gruodžio 24d, pargrįšiu tik sausio 5d 🙂 parašysiu kaip saliutus ten papyškinsim 🙂 ačiū.
    Teisingai sakai, nėr ko nervų gadintis, yra jau kaip yra, kažkas gal pasimokys ir nepadarys tokios klaidos.
    Arbatos.. gera mintis, sėlinu pasidarysiu ir aš 🙂

    • Vilius sakė:

     Oho, etatinis norgės lankytojas? 🙂 Da biski ir paso galėsi prašyti 🙂
     Sausio vidury nedidelę progą nusprendėm užsieny atšvesti, aplankysim Goteborgą, savaitgaliui su cryin’air 🙂 nuskrisim. Labai mėgstame keliauti, tik kad vaikų nėr kam dažnai palikti.

 3. Mintas sakė:

  O negali čia būt, kad plokštė šiek tiek džiūdama pasiraitė ir todėl nelygumai išlindo? Pamenu forume apie tai kažkas buvo minėjęs

  • Vilius sakė:

   Sveikas Mintai. Ne, 37mm per 4.5m ilgio plokštė nesiraito. Buvo kilusi mintis kad išlinko nuo apkrovų, bet aukščiausias taškas buvo prie centrinės stipriai apkrautos sienos – reiškia apkrovos čia nekaltos, betonas išlygintas “iš akies“.

 4. Blakis sakė:

  Stiažkė raitosi, ant saulės netgi labai smarkiai, o čia juk betonas (storas sluoksnis). Pirmose fotkėse matosi kaip vanduo balose stovi, jau iš to galima spręst kad nelygu.
  Paso prašyt nesiruošiu, nors galėčiau jau dabar ten darbo pradėtis ieškot, bet nenoriu..

  • Vilius sakė:

   Ten, kur fotkėse balos – kitos priežastys. Pirma – lyginimo. Antra – po bala pakastos akumuliacinės talpos, jos vandeniu užpiltos beveik pilnai, bet tik beveik. Įtariu būtent tas oras neatlaikė slėgio, arba paprasčiausiai vanduo truputi vamzdžiais pakilo ir įdubo truputi. Bet su ta viena baikės – 6 maišeliai lietuviško Sakret išsilyginančio mišinio (specialiai ėmiau pabandyti neatsakingoje patalpoje- liuks, naudosime ir toliau, dar 30maišų prigriebiau) ant ~20m2 patalpos ir idealios grindys. Bėda piečiau, didžiojoje erdvėje. Yra ir daugiau papildomų sąlygų: vietoj natūralaus linoleumo sumąstėme dėti plyteles, reiktų sakyti plytas 100×50 ir dar be siūlių, o tam prireikė papildomai 10mm aukščio ir idealaus paviršiaus. Mažesnes plyteles galima su nedideliu nuolydžiu sukloti, akis to nepastebės, bet su metrinėm nuolydžių neprilankstysi. Taigi kompleksiškai viskas tapo tik sudėtingiau, bet lyg išsisprendėm.

 5. Tomas sakė:

  tai kaip tokių klaidų galima išvengti???

  • Vilius sakė:

   Nieko sudėtingo. Tik darbus atlikti sąžiningai: niveliuoti klojinius, kokybiškai susidėti tarpinius taškus, naudoti ilgas vibrojuostas, darbo kokybę tikrinti bedirbant – galima paprastu lazerio spinduliu, galima truputi protingesniu garsiniu nivelyru. Po betonavimo paviršių užtrinti trynimo mašina. Žmonės aerodromus išbetonuoja, greitkelius, viadukus kur aukščių tolerancijos iki milimetro, tai nedidelio namo plokštę išbetonuoti kokybiškai nėra labai sudėtinga. Reikia tik noro ir trupučio gebėjimų. Ir be abejo sąžinės.

 6. Andrius sakė:

  Sveiki Viliau,
  jei vis dar reikes lazerio galiu paskolint 🙂 nereikes pinigu moket. o ir gyvenu aleksote.

  • Vilius sakė:

   Sveikas Andriau, tolimas kaimyne 🙂 Labai ačiū už pasiūlymą, tik kol kas broką apsidirbau, lyg ir nereikia. Turiu bendraamžį sovietinį optinį nivelyrą, tik va su juo vienas nepadirbsi, o ir greitis ne tas, aišku lazeris yra super lyginant su ta atgyvena. Įtariu garaže dar teks pasidulkint, nes praeitos savaitės techninė katastrofa 🙂 (garaže pastačiau kūbinę talpą vandeniui, įdėjau šlangą ir trumpam pasitraukiau – kol kūbas atbėgs spėsiu kitus darbus nudirbt; radau potvynį) parodė labai panašiu stilium išlygintas grindis, “su nuolydžiu į būsimą trapą prie vartų“. Taigi pavasarį, kai garaže nebeliks medžiagų atsargų, gali tekti vėl padulkinti su Schwamborn’u. Betonuoti nebegaliu – neišneša į garažą atsidarinėjančios durys, turiu gal 15mm – to užtektų išlyginamam išpylt ir epoksidinėms grindims.
   Dar kartą ačiū už pasiūlymą, kuo galėčiau panašiai atsilyginti?

   • Andrius sakė:

    Tavo blogas ir yra atlygis. Kai reikes kazko specifinio paklausiu atskirai. Aciu.

    • Vilius sakė:

     Jei tik galėsiu – mielai padėsiu. Jei lazeris pas patį namie voliojas, tai pats tikriausiai apie statybą kažką išmanai, nebus, kad kiaušinis pataria vištai? 🙂

 7. Andrius sakė:

  O jei reikes pasiskolint tai duok zinia. speju tu mano meila matai.

  • Vilius sakė:

   Taip, Andriau, matau ir dar kartą didelis ačiū.

   • Andrius sakė:

    Manau kad “vištos ir kiaušinio“ situacija statybu versle ir yra didžioji statybu verslo bėda. Statybininkai nelinkę mokintis kažko naujo. O kaip iš tikro kaip sakė Leninas: mokytis, mokytis ir dar karta mokytis 🙂 o man negeda pasimokyti iš “mėgėjo“.
    O lazeris mėtosi neseipsau 🙂 – agda.lt

    • Vilius sakė:

     Esu neblogas kiaušinis – agdą pastebėjau ir “pračekinau“, todėl ir atsirado palyginimas su paukščiais, jokių abejonių dėl lazerio.
     Neįsivaizduojate, kaip skaudu girdėti “mėgėjas“ kai ta sritis buvo ir yra mano pašaukimas…bet nepraktikuojant dešimt metų kitaip vertinti tikrai negalėčiau. Kas gali žinoti, gal dar grįšiu į doros kelią 🙂
     Visiškai Jums pritariu dėl “statybų verslo bėdos“, čia ne tik tarp profų bet aplamai mūsų tauta yra labai konservatyvi ir neįsileidžia naujovių. Geriausia ką nors uždrausti, tai kaip mat pasklis, kaip bulvės iš Amerikos 🙂 Su žmona pastebėjom tokią taisyklę, kad neverta įsileisti statybininkų virš 45-50m, jų “neklystanti patirtis“ visiškai blokuoja bet kokias naujoves. Ne veltui sakoma “kuprotą grabas ištiesins“. Nenoriu įžeisti vyresniųjų, bet pažanga jų gretose yra labai retas atvejis.

 8. Blakis sakė:

  Pažanga, kiek pastebėjau, ir taip retas atvejis 🙂 senesni meistrai daugiau žino labiau specifinėse srityse, kaip akmenį skaldyt ar geležį kalt.
  Įrankių pats irgi nemažai turiu. Va pavyzdys. Kai tik parašiau geltonam apie gipso keltuvą, Valdas, daba jau draugas, nors iki tol nepažinojau, parašė man laiškelį su prašymu keltuvo brėžinių, o aš patingėjau braižyt ir jam iškart pasiūliau visą keltuvą. Žmogus net išsižiojo, negali patikėt kad taip imu ir duodu visai nepažystamam žmogui 😀 paskum susidraugavom, daba baigia įrenginėt nama vln, pas jį tebėra ir keltuvas. Gal Vilius pats ir nesuks gipso, bet maža kas, galėčiau ir pasiūlyt.
  Yra plytelių pjaustymo staklės, elektrinės ir mechaninės, juos dabar naudoju retai, tai savo reikmėm irgi galiu pasiūlyt 🙂 jos ten pat pas Valdą.

  • Vilius sakė:

   Sveikas,
   Už įrankių pasiūlymus labai dėkingas. Kadangi esu iš statybininkų klano, tai tokių dažniau naudojamų įrankių netrūkstu. Bet šiaip kadangi pats nedaug savom rankom dirbu(dabar savaitę po UK gastroliuoju :)) tai kas dirba tai ir įrankiais rūpijasi. Tik betono frezą va teko iš nuomos imt, labai specialus įrankis.
   GKP jau suklijuotas, kiek mačiau be keltuvo, keturiom rankelėm kėlė. Plytelščikas savo mechanines turi, jam tėvukas elektrinę pjaustyklę iš kažkur parvežė.
   Dar kartą didžiulis AČIŪ už pagalbą.
   P.S. Pats jau po norgės, ar mus žinios iš fjordų pasiekia?

 9. Andrius sakė:

  Labas vakaras, panaši situacija nutiko ir man. Meistrai purtosi pamatę mūsų šedevrą. Siatuacija galima sakyti beviltiška. Vienintelis vilties šiaudas- šis straipsnis. Todėl skubu pasiteirauti dėl reikalingo įrankio nuomos. Niekur nerandu, kur galėčiau tokį rasti? Esu iš Klaipėdos, bet iš bėdos paimčiau ir kitame mieste.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s