Santechnika

Santechnika yra dalis inžinierinės namo sistemos, skirta vandens tiekimui, nuotekų šalinimui bei patalpų šildymui. San mazguose atlikus dalinę sienų apdailą (suklijavus GK plokštes) imamės vamzdynų. Pirmo aukšto vamzdynai jau išvedžioti pamatų plokštėje ir sienose, todėl dabar apie darbus antrame aukšte. Visi vamzdynai bus po perdanga, tarp perdangos ir pakabinamų pirmo aukšto lubų:

Šioje nuotraukoje matyti “inžinierinė gėda“ – vieningo projektavimo nebūvimas. Kadangi nuotekų stovo vietą vietą padarėme savavališkai dar betonuodami pirmo aukšto pertvaras ir apie tai neinformavome ventiliaciją projektavusios Dalios tai gavome kvailą situaciją, kai nuotekų ir ventiliacijos vamzdžiai neprasilenkia. Na čia jau mano nuopelnas… Teko žeminti lubas, nors tai turėjo gal ir teigiamą įtaką patalpai – nedidelis svečių miegamasis nuo pažemėjusių 7cm lubų tapo tik erdvesnis.

Pirmiausiai išvedžioti nuotekų vamzdžiai. Čia virš perdangos yra du atskiri san mazgai – tėvų ir vaikų, po atskirą dušo kabiną, du WC, du pisuarai, viena bidė, dvi praustuvės, viena vonia, todėl vamzdžių namažai.

Tėvų dušo kanalizacija išnyra didžiajame kambaryje, gerai, kad dušai nuvedami d50 vamzdžiu tai nuotekos ir ventiliacija nesunkiai prasilenkia.

Šalia nuotekų vamzdyno išvedžiotas vandentiekis: plastikiniais vamzdžiais, pilkuose šiltinimo kevaluose – šaltas vanduo, vatos su folija kevaluose – šiltas, cirkuliacinis vandentiekis. Paklausite, kam reikėjo šiltinti šalto vandens vamzdžius – tai antikondensacinė apsauga, vandentiekio vamzdžiai bus šaltesni nei aplinkos oras ir ant jų prasidės kondensacija.

Taip atrodo pabaigtas vamzdynas. Keliamės į antrą aukštą. Čia sumontuoti prietaisų rėmai:

Pasirinkome kokybiškiausius Geberit montavimo rėmus. Kairysis – WC, dešinysis – bidė. O čia pisuaro rėmas:

Pastačius nusprendėme jį perkelti ant sienos kairėje – bus patogiau juos visus tris apdailinti.

Nuotraukoje rėmas iš arti. Labai patogu rėmą įgilinti į sieną – ir greitai, ir lengvai – tereikėjo išpjauti išorinį klojinio EPS sluoksnį ir rėmas 7cm skęsta sienoje, tai šioks toks liktinių klojinių privalumas.

Gražus video kaip montuojamas Geberit:

Čia matome kaip lengvai padidinome dušo kabiną. Nupjovus EPS sluoksnį atsivėrė toks vaizdelis 🙂 Pjauti teko, nes netilpo dušo trapas. Pats trapas atrodo taip:

Dušo trapas sumontuotas, dabar esame pasiruošę grindų plytelių klojimui.

Čia jau šildymo sritis, taip atrodo sumontuotas pirmo aukšto šildymo kolektorius. Manometras stovi laikinai, jis reikalingas hidrauliniam bandymui, po to jo vieton stos automatinis nuorintojas.

Antro aukšto kolektorius. Bandant II a grindinį šildymą gavome remontuoti pragręžtus grindinio šildymo vamzdžius, tai atsitiko įrengiant lubas pirmame aukšte, tvirtinant profilius prie perdangos. Teko remontuoti 4 vamzdžius, gerai, kad jie negiliai betone, blogai, kad pakloti ne pagal projektą o kaip buvo patogiau – surišti prie armatūros tinklo… ir dar padorių nuotraukų nepasidarėme – kol aš keliavau po europą statybininkai užsisakė siurblį ir užbetonavo perdangą. Būtinai susifotografuokite vamzdynus ir kabelius kol jie matosi!

Turiu montažinių rėmų nuotraukas po apdengimo GKP:

Vaikų san mazgo, WC ir pisuaro.

Tėvų sanmazgo, WC, bide ir perkeltas nuo kitos sienos pisuaras.

Apie darbus. Santechnikos montavimą organizavo Raimundas 8687 15800. Medžiagos pirktos Celsyje. Atkreipkite dėmesį į mėlynus nuotekų vamzdžius – tai specialūs begarsiai vamzdžiai, kuriais tekėdamos nuotekos nekels triukšmo pirmo aukšto patalpose.

Dar liko sumontuoti pirmo aukšto san mazgo prietaisus, rankšluosčių gyvatukus, dušų, praustuvių maišytuvus, todėl šį postą vis papildysim ir pasakojimais ir nuotraukomis.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

10 komentarų

 1. Blakis sakė:

  Greit darbeliai pas Jus juda 🙂 Mėlyni vamzdžiai iškart užkliuvo, nebuvau tokių matęs, jau brandinau klausimą kol nedaskaičiau 🙂
  Filmukas tikrai labai gražus ir aiškus.
  p.s. neprisiruošiu niekaip parašyt, darbo visokio marios tik spėk suktis o ir PC užlinkęs buvo, su mažiuku kamavaus. Persėdus nuo 11″ prie 19″ moniko raidės tokio dyyydelės atrodo, arkliškos tiesiog 🙂

  • Vilius sakė:

   Dėl monitoriaus – reik priprast, kai tingiu eit prie stacionaro ar kelionėje irgi naudoju ne ką didesnį netbooką 🙂
   Darbai ne juda, bet slenka – svajonė spalio pabaigoje įsikraustyti nuplaukė – dar N darbų kad galėtume gyventi…:(
   Kada sulauksim naujienų apie trinkelių gamybą bei klojimą?

   • Blakis sakė:

    Na trinkeles irgi štampavau ir veik visas suklojau 🙂 tiesa klojimas labai paprastas, paruošimas minimalus – smėliukas trombuotas ir paskui sluoksnis su cementu.
    Pradžioj parašysiu bendrai, o vėliau apie trinkas atskirai, bet tik kaip pasidaryt. Rimtam klojimui dar teks palaukt..
    Laukiu Mūzos ir atsimušinėju nuo darbų 🙂

    • Vilius sakė:

     Klojimas žinomas 🙂 va tik įdomu kaip pačiam sekėsi gaminti…Tikiuosi Mūza kojos ant kaklo neužsikėlė 🙂 greit sulauksim naujienų.

 2. E-santechnika sakė:

  Gražus aprašymas 🙂 Laukiame nuotraukų, kai viskas bus pabaigta.

 3. Jonas sakė:

  Ar prietaisus jau sudejote?

  • Vilius sakė:

   99Proc jau. Žioplys lenkas užsakė praustuvę, bet neužsakė tvirtinimo puskojės – laukiam dabar 4 savaites kol parkeliaus, tipo ekskliuzyvinė serija ir tokių nieks sandėly nelaiko. Labai nedaug beliko! Dušas vienas jau išbandytas ir naudojamas – reikia gi boilerį patuštint kad nevirtų nuo saulės.

 4. J.S. sakė:

  Sveiki, kodėl nuotekų vamzdžių į antrą aukštą nepaslėpėte liktinių sienose? Kaip ir gražiai susidėtu ir izoliuoti būtu? Ar per daug sudėtingas armavimas liktinių gaunasi?

  • Vilius sakė:

   Kodėl nusprendėte kad nepadarėme? Stovas puikiai tilpo pertvaros liktiniuose! Pertvaros nesiarmuoja ištisai, tik ties angomis, nekilo dėl to problemų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s