Sienų vidaus apdaila GKP

Sienų vidaus apdailai pasirinkome GKP (gipso kartono plokštes) kurios suklijuotos naudojant Perlfix klijus. Technologija paprasta: pirmiausiai sienų paviršius nuteptas Betonokontakt gruntu, kuris surišo pavirsių, padarė jį šiurkštesniu – tam kad gerai liptų Perlfix. Plokštės iš vidinės pusės, kur dėti klijai, teptos giluminiu gruntu, klijuotos taškais, trimis vertikaliomis eilėmis (dvi kraštuose ir viena per plokštės vidurį) uždedami klijų kalneliai, plokštė pridedama prie sienos ir spaudžiama gulščiuku taip išlaikant vertikalumą ir bendrą plokštumą. Deja, bet išorės sienos buvo pakankamai nelygios ir klijų šukavimo teko atsisakyti. Pertvaros buvo žymiai lygesnės, bet kad įpratus taškuoti tai ir ten plokštės ant taškų.

Taip atrodė Betonokontkt’u nutepta siena. Skaičiai ir kiti raštmenys – tai sužimėtos kabelių bei dėžučių vietos, pasidarėme visų sienų nuotraukas, kad žinoti kur galima gręžti, o kur ne.

San mazgo sienos.

Antro aukšto lubos. Čia GKP prisukta ant profilių karkaso, kuris tvirtinant naudojant “šukas“. Ant sienos pritvirtintas perimetrinis karkaso profilis.

“Šukos“ paruoštos profilių tvirtinimui.

Virtuvės lubos – GKP sukamos ant karkaso.

Pasigedus vieno laido, teko praardyti sienos apdailą. Gerai matyti kaip suklijuotos plokštės.

Va toks vaizdas po glaistymo, belieka dažyti ar tapetuoti iki visiško apdailos užbaigimo.

Palangės iš Varšuvos. Netikėtai pamatėme, labai patiko, užsisakėme ir pagal mūsų matmenis pagamino per savaitę, dirbtinis akmuo (konglomeratas). Įmonė Em-di. Savininkas Filipas suteikė daug informacijos, todėl nusprendėme užsisakyti ir virtuvės stalviršį.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

14 komentarų

 1. Igoris sakė:

  Dėl virtuvės stalviršio iš akmens. Vienas pažįstamas pasidarė kažką panašaus, tai dabar vargsta, nes ant tokio paviršiaus(tamsus, blizgaus) matosi bet koks įbrėžimas. O įbrėžimui atsirasti nieko įpatingo nereikia. Pastatai, pakeli puodą ir jau turi.
  Dabar galvoja kaip paviršių padaryti matiniu.

  • Vilius sakė:

   Gal per pigų išsirinko? Filipas džiaugėsi konkurentų kliauzėm – sakė iš remonto per mėnesį pasidaro iki 100.000PLN, kai stalviršiai nenokybiški, blogai nušlifuoti, neimpregnuoti žmonės greit prisidaro problemų… ypač su dirbtiniu akmeniu. Nesu akmens technologijos žinovas, bet pasakojimai nuskambėjo labai nuoširdžiai, todėl pagal jo rekomendacijas išsirinkome ne tik kokybišką (na pagyvensim – pamatysim) bet ir patinkantį daiktą.
   Kaip paviršių padaryti matiniu – čia gal Filipo reik klausti, beje 15 ir 29 spalio jie turi atlikti užsakymus Vilniuje, gal padėtų? Remontas sakė ~3000PLN.

 2. biesas sakė:

  Kodel stogas margas ?

  • Vilius sakė:

   🙂 Geras klausimas. Čia tokia speciali spalva – rustika. Tik dėl jos rinkomės Balex skardą.
   O ką, atrodo kaip brokas ar defektai eksplotuojant?

 3. Mindaugas sakė:

  sveiki, kiek m2 gkp sunaudojote? vonios kambaryje turbūt naudojote drėgmei atsparias?

 4. Mantas Tucius sakė:

  Labas,
  ar nusprendėt visas sienas dengti GKP ar kažkur palikot nedengtas? Man tiesiog įdomu kas būtų jeigu tiesiog užtinkuoti, vis vien nekenksmingi klojiniai, ar daugiau psichologiniai dalykai?

  • Vilius sakė:

   Sveiki Mantai,
   Su psichologija čia nieko bendro, jei reiktų galėčiau ant EPS miegoti 🙂 Iš esmės ne pats rinkausi apdailos būdą, atsirado pažįstamų, kurie sakė “davai mes tau užklijuosim GKP“ paskui jie dingo, atsirado kiti nes GKP jau buvo nupirkta. Nėr esminio skirtumo ar GKP, ar bet koks kitas tinkas – kalkinis, cementinis, gipsinis, čia jau kiekvienas savaip gali nuspręst. ICF visiškai neriboja apdailos būdo, todėl galite rinktis bet ką.

 5. darius sakė:

  o plyteles klijavot taip pat ant gkp ar tiesiai prie polistirolo? klausiu nes neapsisprendziu vonioje jei tiesiai klijuociau plyteles, ir jei atsirastu reikalas nulupti jas tai manau butu su visais 5cm siltalo? ar yra koks variantas apsidrausti nuo to nenaudojant gkp?

  • Vilius sakė:

   Plytelės klijuotos ant GKP, kažkaip nesismulkinom ir viską pradžiai apsiklijavom. Manau galima ir ant eps klijuoti prieš tai nutepus betonokontakt’u ir užarmavus su tinkleliu.

 6. Jager sakė:

  Sveiki Viliau, turiu klausimą dėl GKP tvirtinimo ant šlaito. Gal dar kur daugiau foto yra kaip atrodo ir kokias jungtis naudojot. Pas mane visas stogas šlaitinis ir kalbant su knauf atstovais siūlė sukti 8mm stripus per 5 cm PIR, naudoti “Nonius“ pakabas, tvirtinti provilius ir ant jų tvirtinti GKP. Kai kur norėsis GKP paleisti horizontaliai, kai kur pagal šlaitą, tai su medvarščiais per PIR plokštę šukų nereikėtų sukti?

  • Vilius sakė:

   Nelabai aš susipažinęs su profilių ir tvirtinimo elementais, “nonius“ man nieko nesako. Mūsų profilių karkasą pakabino ant šukų, kurias suko 150-160mm sraigtais per PIR.

 7. chypsas sakė:

  neoporą tarp stygų kai dėjote, purškėte putomis visą neporo paviršių ar tik standžiai įdėjote ir tarpus sandarinote tarp stygų ir neoporo

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s