Sandarumas 1

Šiandien teko matyti, kaip gyvai atliekamas sandarumo testas, en. door test. Testavome šalimai , iš analogiškų medžiagų bei technologijų pastatytą tėvų namą. Testavimo įranga buvo sumontuota duryse tarp gyvenamo tūrio ir garažo, toliu būdu lauko durys dalyvavo teste. Pradžioj buvo sukurtas teigiamas 50Pa slėgis patalpoje, gavome oro pasikeitimą 0.57n-1h (per valandą oras patalpose pakistų 0,57 karto), esant neigiamam slėgiui – 0,61. Nuotėkio plotas – 32,2cm2. Vidutinis rezultatas yra mažiau nei 0,6, todėl pasyvaus namo sandarumo standartą tenkina. Puikus rezultatas! Padarytas keletą nuotraukų įkelsiu rytoj.

Blower door įrenginys surenkamas, ant grindų

Sudedami plastikiniai įtvarai, kurie bus atreguliuoti durų angoje pagal jos matmenis

Viršutine - apžvalgos langas, apačioje - ertmė ventiliatoriui, sukuriančiam slėgį.

Ekrane matomi tarpiniai rezultatai

Matavimus atliko dr. Rolandas Samajauskas, šis testas reikalingas pastato energetiniam pasui / sertifikatui gauti, be jo negalime priduoti namo.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

4 komentarai

 1. Eimis sakė:

  Kažkaip galvojau, kad bus geresnis sandarumo rezultatas, nes Ir su vatom ir plėvelėm panašius gauna. Gal kokių klaidų padaryta?

  • Vilius sakė:

   O kas jums sakė, kad su plėvėm (vata sandarumui turi nulinę įtaką) negalima pasiekti gero sandarumo? Esmė ne tik sienų konstruktyve. Labiausiai aktualu langų ir lauko durų montavimas, komunikacijų įvadai, ventiliacijos vamzdžiai, kertantys sienas, kaminai ir panašūs atvejai. ICF atveju sienų sandarumas pasiekiamas nesunkiai, todėl visi nuotėkiai susidaro dėl aukščiau minėtų priežasčių. Klaidų buvo padaryta: prastai užsandarintos lauko durys, vandentiekio įvadas iš nešildomos techninės patalpos į šildomą tūrį nebuvo sandarus. Šie defektai buvo greitai pataisyti ir rezultatas <0.6 mus pilnai tenkina. Ypač jei patekome į sandarumo dešimtuką (iš atliktų 700 pastatų testų) 🙂 Nepamirškime, kad tobulumui ribų nėra ir tikrai galima ir padaroma geriau, bet šis rezultatas yra teigiamas.

 2. Mykolas sakė:

  Sveiki, kaip pas jus su sandarumu reikalai???

  • Vilius sakė:

   Sveiki Mykolai,
   Sandarumo testui tik ruošiuosi, liko labai ne daug – keletas laidų, kertančių sieną, nėra užsandarinti. Reikia susiimti, ir testą atlikti dar kovo mėn, kol yra rimtesnis vidaus ir išorės oro temperatūros.
   P.S. Linkėjimai Mindaugui 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s