Filtrų kasetė

Šiandien pasilipau į palubį ir padariau kasetės nuotraukas, kaip ten elementai atrodo viduje :). Jų viso trys: grubaus valymo, smulkaus valymo bei aktyvuotos anglies. Labai svarbu anglies filtrus apsaugoti nuo dulkių, dulkės šį filtrą žudo. Jo paskirtis – sugerti kvapus. O taukus turės gaudyti didysis kišeninis filtras. Taip tikiuosi išsaugoti patalpose viryklės šilumą bet apsisaugoti nuo kvapų bei teršalų.

Grubaus valymo filtras

Kišeninis filtras

Anglies filtras

Kišeninis elementas

Grubaus valymo elementas

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

27 komentarai

  1. Darius sakė:

    Maisto gaminimo šiluma ir man vis galvoje sukosi tik nesugalvojau ką daryti su riebalais :]

    Tik įdomu, kodėl pasirinkot tokį sprendimą, o ne pvz įmontuojamą anglinį gartraukį? Šiuo atveju irgi šiluma liktų, kvapai išsivalytų. Vasarą būtų galima ijungti ventiliatorių ir šilumą ištraukti per bendrą angą. Privalumai lengviau randamos detalės. Trūkumas galbūt didesnis triukšmas.

    Jūsų sistemoje vis tiek bus reikalingas gartraukio “bliūdas“. Tik kur jį gauti gražų, su valdymais, apšvietimais ir be ventiliatoriaus.

    • Vilius sakė:

      Kai domėjausi gaubtais su anglies filtrais teko matyti labai įdomių variantų, bet kainos kartais šokiravo. Vokiški produktai nesunkiai lenkė 10.000eur!!! ribą, aišku čia kažkoks super ekskliuzyvas, buvo žymiai pigesnių bet protingai įkainotų – vienetai. Dar vienas momentas yra triukšmas. Dabartinėje sistemoje su nuotoliniu ventiliatoriumi šeimininkės galva tikrai ne bus išūžta, plius debitai: geram gartraukiui reikia iki 800m3/h ko nesiūlo nei vienas buitinių gartraukių gamintojas. Teisybę sakant dar pats nežinau savo kanalinio ventiliatoriaus pajėgumų, reiks patikrinti ir paskelbti. Dabar gaubto pasirinkime mus riboja tik dizainas, jokios kitos charakteristikos nesvarbu. Matysim, gal gaminsime patys jei nerasim tinkamo serijinio. Technologija jau padaryta, liko tik dizainas:)

  2. Carbon sakė:

    Ar filtrai tikrai kainuos pigiau, nei sutaupyta siluma?

    • Vilius sakė:

      Dažnai reikės keisti priešfiltrį, jis tikrai nebrangus, kišeninis kainuos rimčiau, o anglis tarnaus labai ilgai, su sąlyga jei ne bus užteršta dulkėmis. Filtrų kainas nereikėtų tiesiogiai lyginti su kWh kaina – filtrai sudaro sąlygas atsisakyti šilumos šaltinio instaliavimo ir taip sutaupyti ženklią sumą. Dabar filtrų kainų pateikti negaliu, bet kai tik žinosiu – būtinai paskelbsiu. Jas galima rasti ekofiltras.lt
      Dar vienas niuansas – metant garus lauk tektų daryti papildomą skylę sienoje, o tai jau rizika sandarumui bei neabejotinas šalčio tiltas. Dabar išlieka tos pačios dvi angos, per kurias dirbs rekuperatorius.

  3. Algirdas sakė:

    Sveiki,
    kaškaip nepastebejau, kaip bus išspręstas oro prtekėjimas gartraukiui, kai jis dirbs vasaros režime.
    Žiema aišku-recirkuliacija, o vasara?

    • Vilius sakė:

      Sveiki,
      Gausite sulaukti posto apie rekuperatoriaus montavimą, ten ir bus išdėstytas sprendimas.

    • Vilius sakė:

      Kelias tik vienas – veikiant gartraukiui, reikės rekupui mažinti ištraukimą ir didinti padavimą. Gal būt tai pavyks su “OVR funkcija“ – tiksliai teigti negaliu, reikia konsultuotis su rekupo gamintoju ir montuotoju. Problema yra, bet nemanau, kad sunkiai išsprendžiama.

  4. Mindaugas sakė:

    Sveiki, gal galiu pasiteirauti, ar daug kainavo vamzdziai ir isvedziojimas? kiek apytiksliai gali kainuoti jusu reikmes atitinkantis rekuperatorius?

    • Vilius sakė:

      Sveiki Mindaugai,
      Jei kalbame daug ar ne daug – manau ne daug.
      Rekuperatorių kainos labai įvairios, prasideda gal nuo 1500Lt ir gali pasiekti 18000 ir daugiau. Manau aukso viduriukas yra apie 5000-7000Lt, už tiek galima gauti tikrai kokybišką ir patikimą įrenginį. Mūsiškis jau sumontuotas, rytoj pabandysiu tam skirti naują skyrelį.

  5. Mindaugas sakė:

    Cia minejote, kad paskelbsite filtru kainas

    • Vilius sakė:

      Hm, kažkaip neprisimenu kur ir kada minėjau 🙂 aplamai esu linkęs aplenkti finansinius klausimus, bet iš pateiktos informacijos bet kuris, skaitantis šį blog’ą’ gali gauti kainas iš gamintojų, kurie 99proc paskelbti. Analogiškai ir šiam atvejui – nuotraukose specialiai matomos filtrų markės ir matmenys, gamintojas – Ekofiltras- paskelbtas. Kiek filtrai kainavo 2011m viduryje ir kiek kainuoja dabar gali būti du skirtingi skaičiai, jums vargu ar aktualu kas buvo prieš metus-pusantrų, o esamą situaciją gausite tiesiogiai kontaktuodamas su gamintoju.

  6. Vytautas sakė:

    Sveiki, Viliau, nebukit toks grieztas 🙂
    Besistatanciam bet kokia info svarbi!
    Rekupas (apie 8.000) +vamzdziai(?)+filtrai(?)? Zinodamas gali lengviau apsispresti…

    • Vilius sakė:

      Sveiki Vytautai,
      Kas dėl kainų – sorry, čia griežtai 🙂 Ne vienam savo sąmatos punktui gavau dideles nuolaidas, kurios – mano sugebėjimų dėrėtis vaisius, galutinės kainos su grifu “konfidencialu, neskelbtina“. Gerbiu save – pažadus visad tęsiu.
      O apsisprendimui ne tai reikia skaičiuoti. Pradėkite nuo šilumos nuostolių dėl vėdinimo, su rekupų ir be jo, turėsite skaičiukus. Nors ir tai yra ne esmė – be vėdinimo šiuolaikiniuose sandariuose pastatuose ani papt 🙂 Hamletiškas klausimas “būti ar nebūti“ vėdinimui name yra visiškai negalimas. Jei papunkčiui: rekupas – užklausiate Amalvą; vamzdžiai – irgi amalvos, bet tiekė montuotojai, taigi turite pasirinkimą ir galimybę užklausti ir tuos, ir anuos, čia su konkrečiai savu projektu – kiek medžiagos, kiek darbas. Analogiškai filtrai – Vladas ir Egidijus gali viską suorganizuoti, jei pats turite nuolaidų Ekofiltre – nusipirksite tiesiogiai. Tikriausiai nenustebinsiu, kad montuotojai ir gamintojai visad “vas-vas“ 🙂 ranka ranką plauna, todėl labai dažnai naudingiau išnaudoti montuotojų nuolaidas. Mano išleista suma jums realios naudos neduos – ne nuo jos priklauso reikia jums RVS ar ne.

  7. Vytautas sakė:

    Dekui uz atsakyma!

  8. Atgalinis pranešimas: Gartraukis veikia | V ir V pasyvus namas

  9. AndriusZ sakė:

    Statausi aš “beveik pasyvų šiuo metu taip pat“, bet taikysiu į A+++ kategoriją, nes noriu, kad namas būtų ne tik energetiškai efektyvus, bet ir ekonomiškai efektyvus ir atsiperkantis.
    Klausimas dėl gartraukio. O realiai ar naudojate gartraukį dabar, ar jis tikrai reikalingas? Man tai dilema ar statyti ar ne, nes pastebiu kad žmona 99% atvejų nenaudoja. Gartraukis būtų su vidine cirkuliacija, bet į rekupo (Renovent) grandinę nepadavinėsiu, labai daug filtrų reiks, juos kaitalioti dažnai, visai tai kelia eksploatacijos kaštus. O tikimybė nusodinti riebalų/purvo ant šilumokaičio nemenka. Todėl išmetinėčiau atgal į kambarį. Tik galvoju, gal iš vis nereikia to gartaukio…

    • Vilius sakė:

      Mes gartrauki naudojame daznai nes daug kepame. Verdant su dangciu gartraukio beveik nereikia, bet kepant susidaro ne mazai dumu, ypac steika 🙂 filtrai ne blogai susitvarko su dumais, bet kvapai deja islieka. Todel tenka gaminti tik kvapnius patiekalus. Garsas prie gartraukio idealus, bet recirkuliacijos difuzoriai truksmauja, deja. Vasara tos problemos neliks, o ziema gausime pakenteti.
      Ar reikia gartraukio jums priklauso nuo seimininkes. Steiko kepimas baigtusi priesgaisrines signalizacijos suveikimu jei dumu nesalintu gartraukis.

  10. AndriusZ sakė:

    Na, as jau kaip nors bet kepsnine isnesiu uz 3m nuo virtuves i lauka, kai tiek dumu bus. 🙂 teoriskai su kvapais turetu kovoti anglies filtrai. Matomai , taip pat, tau nepakanka traukos m3 gartraukio.

    • Vilius sakė:

      Nelabai zinai, kaip steikas kepamas:-) del 4-5min kepimo su kepsnine neprasidesi, ypac jei ziema. O vasara bus salinama per rekupo ismetima.
      Traukos gartraukiui net per daug, tik pirmi du greiciai reikalingi. O su kvapais anglis nesusitvarko, recirkuliuoja i koridoriu, gerai kad be dumu.

  11. AndriusZ sakė:

    Tu teisus, neesu steikų specialistas 🙂 Na, o jei ką kepsiu lauke, kad ir žiemą terasoje.

    • Vilius sakė:

      Nueit ir grizt i terasa pastato nuostolius itakos beveik kaip gartraukis 🙂

      • AndriusZ sakė:

        Viliau, atidares duris as prarasiu tiek, kad jei statydamas filtrus tokius kaip tavo ju ekonomine graza butu gal 100 ar net daugiau metu 🙂 Tu matomai esi varomas sportinio intereso arba eksperimento pastatyti pasyvu nama, nes ekonomine verte kelia man abejoniu. O as ziuriu ne tik energetini efektyvuma bet ir ekonomini.
        Tarkime ar verta i langus investuoti papildomai 10000lt jei jie tau per metus sutaupys 50lt vertes energetiniu islaidu?

        • Vilius sakė:

          Jei viska gyvenime vertintume tik per atsipirkimo prizme, tai vilketume fufaikas, muvetume kerzus su laikrasciais vietoj autu ir vazinetume dviraciais 🙂

          • AndriusZ sakė:

            taip, tik važinėti su Ferrari į turgų, kad nusipirkti pigiau bulvių nei parduotuvėję… . Nebent yra kita varomoji jėga, taip elgtis . Aš laikausi balanso. Galėjau dar šiltesnius langus dėti nei šie U=0.7, galėjau dar šiltesnes duris, dar efektyviau ruošti karštą vandenį, dar efektyviau šildyti namą… bet neapsimoka. Taikau į šiūdienų + brangstančių energ resursų ateityje ekonominį viduriuką.

          • Vilius sakė:

            Ferari savo srityje yra pazangus kurinys…deja man tai netinka, as pazangos siekiu kitoje srityje. Turiu tiksla sukurti labai taupu ir komfortiska busta, kad komfortas nekentetu nuo taupumo ir ekonomijos. Gal but is sono ziurint tai atrodo tas pats, kaip nusipirkti Ferari, kas irgi yra pazanga 🙂 skirtumas tame, kad brangesnius sprendimus renkuosi tam, kad jie leistu taupyti.

        • Vilius sakė:

          50lt yra mazdaug 120kwh, mano langu, beje tokiu pat profiliu kaip tavo, nuostoliai prie vidutines sezono temperaturos yra ~1000w. Sutik, tie 120w yra niekinis dydis, investicijos i langus yra zymiai efektyvesnes nei tavo pateiktam pavyzdy. Dabar turiu U apie 0.8, jei noretum U 0.9 kas duotu zymiai didesni nuostoli nei 120kwh kainos skirtumas nesieks ne keliu tukstanciu litu. I langus verta investuoti ne tik energetiniu poziuriu, juk tai namo “akys“ sviesos ir jaukumo saltinis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s