Stogas – šiltinimas

Šiame skyriuje pateiksiu informaciją apie stogo šiltinimą neoporu. Neoporą tiekė Baltijos polistirenas, užsakėme markę 070 su deklaruojamu medžiagos šiluminiu laidumu 0,031, 5cm, 10cm ir 20cm storio, 4m ilgio ir 100cm bei 50cm pločio plokštes, kurias vietoje pjaustėme naudojant paprastą pjūklą. Kadangi projekte buvo numatyta tarp gegnių dėti vatą, kurios atsisakėme dėl galimų susėdimų, tarpai tarp gegnių buvo pritaikyti pagal vatos rulono / demblio plotį. Tokių matmenų neoporo standartiškai negamina, pagal užsakymą – kaina prasta dėl išeigos. Todėl užsakėme 4m ilgio plokštes ir iš jų pjovėme patys. Šildomam tūriui gabalai gavosi 1m ilgio (nes pradinė plokštė buvo 1m pločio). Dėti du sluoksniai po 10cm storio tarp gegnių ir du sluoksniai 10+5cm tarp gegnių stygų, sandūros siūles prakeičiant. Nešildomam tūriui naudojome ištisines 20x50x400cm plokštes sandarinant iš abiejų pusių: ir iš vidaus, ir iš išorės.

Namo stoge yra nešildoma palėpė – tarp stygų ir gegnių. Šioje erdvėje, ant stygų viršaus bus sumontuoti ventiliacijos vamzdžiai. Jau dabar, montuojant kraštinius neoporo lapus tarp stygų, į stygų ir gegnių sandūros kampus  suklojome  sluoksnį 10cm Rockwool vatos. Šis sluoksnis bus pabaigtas sumontavus ventiliacijos vamzdyną, pastorintas iki 20cm tiek virš stygų, tiek virš vamzdžių. Priėjimui į palėpę stoge sumontuotas liukas, o lubose palikta laikina anga, kuri bus užtaisyta įrengus vamzdyną. Temperatūros bei rasos taško grafikai vertikaliame lubų į palėpę pjūvyje:

Stogas dar ne galutinai apšiltintas. Kitame skyriuje parodysime PIR montavimą.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

49 komentarai

 1. well`as sakė:

  laba,

  – kiek suejo montaziniu putu stogo šiltinimui (neo,pir “pririšimui“) visam stogui ?
  kokia stogo kvadratura? kokias montazines putas naudojot?
  – ar stygos “pasislepe“ neo/pir/putu sluoknyje (ar nebijot del galimos dregnes, likusios
  stogo konstrukcijoj, “užkonservavimo“ medienoje?)

  • Vilius sakė:

   PIR putos naudotos tik sandūrose su sienomis ir kampe kur susikerta stygos su gegnėm.
   Putų markę reikia patikslinti, kiekis – tikrai daug, tuščių flakonų nebesuskaičiuosiu.
   Medis visur turi vieną kraštinę “nepaskendusią“ kietame šiltinime. Stygų viršus bus šiltinamas Rockwool. Gegnių viršus uždengtas plėvele – tikrai ne hermetiškai. Vienintelė vieta – murlotai, šoniukai kyšo iš po PIR, kuri nėra 100proc aiški – manau teks dėti tarp GKP ir murlotų Rockwool juostas šiokiai tokiai ventiliacijai užtikrinti.

   • Paulius sakė:

    Stogo siltinimo sumustinis pas jus kaip supratau bus, ziurin is apacios : pir , neoporas ir ant gegniu virsaus rockwool.
    Ar tai bus priesvejine vata ar paprasta ,gal marke parasytumet ir koki stori numate ir ar ant jos daugiau niekas nesides(kokia tai plevele)?

    • Vilius sakė:

     Vata bus tik nešildomo trikampio (palėpės) dugne, ant stygų. Jau sudėjom kampuose Rockwool – pratęsime po ventiliacijos vamzdyno montavimo. Markę reiktų patikslinti – 10cm storio plokštės. Abejoju ar priešvėjinė – nėra prasmės, tiesiog standesnės plokštės. Jos paskirtis – užtikrinti drėgmės pasišalinimą iš stygų bei paskandinti joje ventiliacijos vamzdyną.

 2. Mikas sakė:

  Viliau, su idomumu viska perziurejau…
  Ar nebus “sviestas sviestuotas“ – cia apie stogo siltala?

  • Vilius sakė:

   Grubiai skaičiuojant, stogo suminė varža yra apie 11,9 m²K/W. Lyg nieko įspūdingo – panašiai toks ir turi būti pasyvaus namo stogas. Stogas turi būti šiltesnis už sienas, kurių varža apie 9,2m²K/W, todėl manau dabar yra pats tas.

 3. zilvinas sakė:

  norejau pasidometi kokia Pir kaina jums gavosi? kaip tik galvoju ji sienom ir stogui panaudoti:)

 4. zygis sakė:

  Įdomu, kaip galvojat pakabinamas lubas tvirtinti prie gegnių?

  • Vilius sakė:

   Jei pastebėjote, nuotraukose juodu flomasteriu ant PIR pažymėtos gegnių vietos. Ilgais sraigtais veršime šukas, prie jų tvirtinsim profilius, ant jų – GKP.

 5. Laimonas sakė:

  Man statybininkai leptelėjo , kad tarp gegnių sudėtą polisitirolą nepraleis gaisrininkai.
  Ar jus domėjotės šiuo aspektu, nes man tai buvo netikėta. Kol kas niekur nerandu tokio draudimo?

 6. Laimonas sakė:

  🙂 pats paklausiau pats ir atsakysiu. Susiradau taisykles , kad gyvenamiesiems namams iki 500m2 stogo ploto toks šiltinimo variantas tinka.

 7. Jonas sakė:

  Kodėl nesirinkote EUROMAC2 stogo šiltinimo sistemos? gal įžvelgiate kokius nors trūkumus?

 8. Tomas sakė:

  Viliau, kokias putas naudojote NEPS “pririšimui“?

  • Vilius sakė:

   Sveiki Tomai,
   Labai nesirinkau, kas buvo po ranka (pardavime) tą ir naudojome, pagrinde Penosil ir Makroflex, rečiau (dėl kainos) CT84.

   • audrius sakė:

    O kas bus po kelių metų, kai montažinės putos ištrupės ir išbyrės. Kaip bus su to namo sandarumu ir jo pasyvumu?

    • Vilius sakė:

     Sveiki Audriau,
     Remiantis klaidingom prielaidom sunku tikėtis teisingų išvadų. Analogiškai galėčiau paklausti “subadžius sienas kiaurai – kas bus su namo sandarumu ir pasyvumu?“ Nežinau, kodėl “duodate“ montažinėms putoms kaip už lengvą chuliganizmą 🙂 Neabejoju, kad tai tikrai ilgaamžė medžiaga, jei jos neveikia tiesioginiai saulės spinduliai, nedrąsko užšąlantis kondensatas.
     Beje, net ir įvykus tokiam jūsų aprašytam scenarijui, namas sandarumo nepraras – PIR ir jo aliuminio folija tikrai išliks sandari.

 9. Raimundas sakė:

  Sveiki Viliau,
  koki zingsni rekomenduotum daryti tarp perdenginio gegniu, jei siltinciau Neoporo plokstemis.
  Dabartiniam projekte pas mane taip pat suprojektuotai akmens vatos dejimui t.y. zingsnis kas 600mm.

  • Vilius sakė:

   Sveikas Raimundai,
   Paties posūkis nuo “sugertuko“ vatos link kietųjų šiltinimo medžiagų yra labai sveikintinas!
   Esmė paprasta, čia apie gegnių žingsnį. EPS pramonė “kepa“ ruošinius 100x100x400cm, EPS/NEPS būtent tokiais kūbeliais išvysta šį pasaulį. Tavo užduotis – juos pasismulkinti tinkamais šiltinimui matmenimis su maksimalia išeiga/minimaliais likučiais. Todėl tavo plokščių matmenys turi būti kūbelio matmenų kartotiniai. Lengviausias kelias – gegnes statyti su tarpais kas 52cm (plokštės plotis 50cm plius po centimetrą montažinėms putoms) bet galimi ir kiti variantai, pvz 82cm (analogiškai 80+1+1). Kaži, jei pats užsuksi į statybinių medžiagų parduotuvę ir pradėsi ten juos šokdint su 80x20x100 ar kitokiais nestandartiniais matmenim kažkas gausis, bet pvz man nebuvo didelių bėdų Baltijos polistirene gauti būtent to ko reikėjo. Pabandyk tiesiogiai pas gamintoją, manau pavyks. Prieš keisdamas gegnių skerspjūvį ar montavimo atstumus nepamiršk stogo laikančiosios galios, jei retinsi – geriau pasikonsultuoti su konstruktoriumi.

 10. Vytautas sakė:

  Atleiskit, ar teisingai supratau, i palepe Jus pateksite per stoga?

  • Vilius sakė:

   Taip, teisingai. Ten nėra ko patekinėti 🙂 bet gaisrininkai neleis padaryti nepasiekiamų erdvių. Dar reikalingas liukas šiltinimo medžiagoms ant vėdinimo vamzdžių sudėti, kolektorių laidyno ir vamzdžių montavimui.

 11. Vytautas sakė:

  Priejimas is lauko (stogo) puses :-), kazkas negirdeto, nelabai isivaizduoju, butu smagu foto pamatyti 🙂

 12. Vytautas sakė:

  Dekui!

 13. Mindaugas sakė:

  Ar esate patenkinti savo stogo garso izoliacija? Ar per liūtis nevargina pašaliniai skardinio stogo skleidžiami garsai?

  • Vilius sakė:

   Atgyvenau su skarda 20 metų, lietaus šniokštimas tikrai ne trukdė, net patinka. O dabartinis stogas visai kitaip įrengtas ir garso izoliacija bus tikrai geresnė.

 14. chypsas sakė:

  sveiki domina mane analogiškas šiltinimas, tik pas mane keturšlaitis stogas , palėpė minimali, todėl nutariau šiltinti tarp stygų polistirolu, virš jų vata, po apačia su kietom putom sandarumui pagerinti. Ką manot

  • Vilius sakė:

   Na ką aš galiu manyti – aš pats taip dariau ir tuo labai patenkintas. Vata naudota tik ventiliacijos vamzdynui izoliuoti, kitu atveju vatos nenaudočiau.

 15. Saulius sakė:

  Sveiki gyvi
  Palaipsniui įgivendinu stogo šiltinima Neoporu tarp gegnių.
  Ateitije planas dėti ir Pir su folija iš vidaus.
  neoporo storis 15cm vienas sluoksnis
  dar yra like kai kur kraštai neužbaigti.
  viskas lyg ir ir vejasi ir šalčiai nebaisūs.
  problema išlindo kai lauke orai atšilo, atodrėkis.
  pradėjo varvėti per makroflekso liules vanduo.
  Kokiose penkiose vietose.
  kaip suprantu kondensatas, gegnių storis 20cm, šiltinimo storis 15cm. palikau 5cm tarpa prie plėvelės, kad ėdintusi visa konstrukcija.
  Bet taip išeina, kad šalant tens užsilaikė drėgmė ir todėl kondensavosi.
  Kokia jūsų nuomonė,
  Ar situacija išgelbės antras šiltinimo sluoksnis? planuoju PIR 10cm su folija.
  Baiminuosi, kad viska padares, vsiteik turėsiu beganti stoga,
  Tas lašėjimas truko, panašiai apie 6-10 val,. iš vienur ankščiau pradėjo iš kitur vėliau,
  Busiu dėkingas už jūsų nuomone, kaip suprantu pas jus iškart buvo visas šiltinimas užbaigtas iki šalčiu.
  Saulius

  • Vilius sakė:

   Sveiki Sauliau,
   Ne, mūsų šiltinimas irgi atšiauriom sąlygom darytas, nusikasant nuo stogo sniegą…
   Didžiausias pavojus – patalpų drėgmė, bet ją išspręsite su PIR ir folija, būtinai kuo kruopščiau sujunkite ir sandarinkite lipnia juosta, sandūras PIR ir sienų taip pat. Mūsų stogas lyg neverkė, arba paprasčiausiai nepastebėjome. Nežinau iš kur ten drėgmė dabar, jei jūsų patalpos jau sandarios bet ne vėdinamos, tai gali būti statybinė drėgmė – tai susitvarkys su PIR ir vėdinimu. Jei stogo dangos nėra (matėt mūsų nuotraukas su apsnigtu šiltinimu) tai gali būti tiesiog tirpstantis sniegas prasisunkė per makroflex siūles.

 16. entuziastas sakė:

  Sveiki,
  Įdomu būtų sužinoti Jūsų nuomonę apie stogų šiltinimo plokštes iš Euromac2. Ar domėjotės šia galimybe prieš nuspręsdami? Apsimoka, ar nelabai? Kaina lyg ir nemaža.

  • Vilius sakė:

   Sveiki,
   Ne, Euromac iškart užmiršau pamatęs kainas ir palyginęs su lenkiškom…nebesigilinau, negadinau nervų 🙂

 17. Donatas sakė:

  Sveiki, nesuprantu vieno dalyko, jai EPS yra laidus garams, tai teoriškai, iš gegnių drėgmė turėtų pasišalinti ir per putlpastį, tai kam dėjote Rockwool vatą?
  Aš šildausi perdangą su putplasčiu EPS, tarp gegnių 20cm, virš gegnių persidengiant 10cm EPS, o pats pirmas sluoksnis, nuo apačios PIR arba 10cm NEPS-neoporu plius plevele. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę, ar tai tinkamas šildymo būdas? Kaip dėl rasos taško? (Man aktualu šildyti putplasčiu, nes jį gaunu labai pigiai.)
  Kad būtų aiškiau, pakartosiu tvarka iš apačios.
  1 Gipsas
  2 Oro tarpas
  3 PIR arba Plėvelė + NEPS
  4 EPS tarp gegnių
  5 EPS virš gegnių.

  Dėkoju už atsakymą!

  • Vilius sakė:

   Na kad dejau rockwool truputi per garsiai pasakyta 🙂 rockwool’u tik uzklojau vedinimo vamzdyna bet ir tuo nesu labai patenkintas, geriau reikejo uzpilti ekovata.
   Jusu norai man patinka, taip daryciau. Del rasos tasko, naudokite u-wert ar kita skaiciavimo iranki, tiksliai pamatysite, bet jei apcioje naudosite PIR tai neabejoju, kad rasos kondensato tikrai isvengsite.

  • Vytautas sakė:

   Sveiki, Iš kur jūs ištraukėte tokią informaciją, kad EPS ar kas ten, yra laidus garams? Parašykite prašau šaltinį.
   Pasižiūrėjus nuotraukas, matyti jog namas yra statomas absoliučiai nesuprantant kas kur turi būti dedama, kaip veikia slėgis pastate, kaip juda drėgmė ir t.t. Patarti ar konstruktyviai kritikuoti jau nebėra prasmės. Nekalbant apie medienos puvimą, kuris neabejojiu jau prasidėjo naturaliai “užvakavus“ medinį konstruktyvą, negi Jūs nepagalvojote jog visą likusį gyvenimą trauksite tą chemiją ir smarvę į savo plaučius? O dar baisiau – ant stogo skarda, kuri iš visų stogo dangų įkaista labiausiai ir pagreitina putplasčio garavimą ir chemijos išsiskyrimą.
   Nuoširdi užuojauta..

 18. darius sakė:

  sveiki varijantas super su neoporu man neiseina is galvos varijantas toks.1 gipsas .2.oro tarpas.3atspindinti plevele.4 5cm neoporo.5 plevele. 6 10cm neps.7 10cm neps. 6-7 tarp gegniu.ir ant gegniu 5cm +5cm neps. ar ne y tema deti dvi pleveles.dekui visiems kas atsakys

 19. TomasV sakė:

  Labas.Norėčiau paklausti koks jūsų požiūris būtų į ekovatą.Na pvz. jei stogą apšiltint ją užpyrškiant,tada tikimybė būtų,kad ji nesusmuks.Ir dar kokia jūsų nuomonė apie GRAKO apšiltinimą.

  • Vilius sakė:

   Sveiki Tomai,
   Grako nepažįstu, nemačiau tai neturiu ką pasakyti.
   Ekovata – asmeninė patirtis tragiška, teko rekonstruoti sieną, šiltintą eko vata, tai susmukimai sudarė min 20% tarpus… Pastatas statytas prieš 20m ir vata galėjo būti sudėta ne taip kaip reikia.
   Bet teko su termovizoriumi tikrinti ekovata šiltintą perdangą – rezultatai puikūs. Čia praeitų metų pastate, palėpėj. Todėl perdangai tikrai tinkamas sprendimo būdas.

 20. Kai statėte gegnes, jos greičiausiai nebuvo idealiai sausos. Ar nebijote, kad apšiltinus neoporu ir kraštus užpurškus putomis iš medžio nepasišalins drėgmė ir medis ims pelyti arba dar blogiau – pūti. Ir ar nebus tai, kad džiūdamas medis kažkiek džius ir atsiras tarpai tarp šiltinimo medžiagos ir medienos? Galvoju apie karkasinį namą, bet visi gąsdina dėl to, kad supus taip apšiltinus ir dar dėl išsiskiriančių stirolio dujų iš polistirolo?

  • Vilius sakė:

   Ne, nebijau, nes putų ir EPS laidumas garui nė kiek ne mažesnis nei medžio, reiškia kiek medis išskirs, tiek ir pasišalins, ant medžio paviršiaus nesikaups. Dėl medžio vaikščiojimo – EPS ir putos yra pakankamai elastingos medžiagos, neabejoju, kad pilnai kompensuos.
   Su stirolio dujomis psiaudo ekologai gąsdina žmones, vatos gamintojų marketinginis triukas. Tiek, kiek jų išsiskiria (jei išsiskiria) yra niekis turint mechaninę vėdinimo sistemą. Net nekalbant, kad mūsų EPS tarp gegnių nuo patalpų yra atskirtas PIR su folija sluoksniu.

 21. Romualdas sakė:

  Sveiki. Mano stogo siltinimas ant gegniu 10cm. + 10cm. Paroc extra. Stogas dvislaitis . Su virvele padarytas is apacios tvirtinimas, kad neiskristu vata ( standartas ), po to ant stygu dar sudeta 10+10+10 cm. ir vel su virvele sutvirtinta. Po to naudojau atspindincia plevele, kaip ir grindinio sildymo spinduliavimui ant polistirolo grindyse. Atsirado rasojimas ant stogo difuzines pleveles Roof 130 is vidines puses ir rasojimas slapina vata Paroc extra. Kraigo ventiliacija padariau visu ilgiu, Dejau po 60cm. tokius plastmasinius lovelius kurie jungiami tarpusavyje. Kodel rasoja? Pastebejau po savaites kai uzbetonavau grindis (sienos netinkuotos ), speju, kad gal is betono dregme bando iseiti is grindu. Gal kas patarimu, komentara parasys. Dekui

  • Vilius sakė:

   Nesupratau, kurioje vietoje yra atspindinti plėvelė. Jei ne pati pirma konstrukcijoje nuo apačios – blogai. Vata yra labai hidroskopiška, t.y. labai įgeria drėgmę, todėl ją reikia labai saugoti nuo sudrėkimo. Sudrėkus ji praranda visas termoizoliacines savybes. Todėl vatos ir nenaudojau…
   Jei plėvelė hermetiškai neatskiria vatos nuo drėgnų patalpų – grėgnas šiltesnis oras kiaurai praeina per vatą, stogo difuzinė yra ta vieta, kur drėgmė nepraleidžiama ir kondensuojasi.
   Vienintelis būdas teisingas būdas – stabdyti drėgmės skverbimąsi iš patalpų. Tam reiktų įrengti garo barjerą – arba specialią plėvelę, arba naudoti PIR plokštę su aliuminio folija. Palėpės vėdinimas irgi labai svarbu.

 22. Sveiki, įdėmiai peržiūrėjau Jūsų padarytą darbą nuotraukose, na tikrai išmoninga. Kaip manot, gaisro atveju po 5 min. iš Jūsų stogo ir namo kas nors liks naudojant tokias medžiagas ? 🙂

  • Vilius sakė:

   Pirma – jei perdanga ne gelžbetoninė, tai nelabai svarbu iš ko – po penkių minučių rimto gaisro variantų nebėra, išardyti ir atstatyti naujai.
   Antra – pabandykite pats padeginti PIR ir NEPS, arba pasidomėkite šių medžiagų atsparumo gaisrui savybėmis – abejos degimo nepalaiko.
   Todėl jei neduok Dieve (tfu tfu tfu ir tuku tuku į medį) įvyks gaisras – statysime iš naujo. Geriau, pažangiau, kokybiškiau! 🙂

   • Martynas Smailys sakė:

    Tai jau tikrai “tfu tfu tfu“ 🙂 Tačiau Jūsų sprendimas tikrai geras !

   • Matas sakė:

    O kodėl perdanga ne gelžbetoninė? Kodėl nedarėt kaip tėvų name?

    • Vilius sakė:

     Perdanga gelžbetoninė, tik tradicinė – nuimamų klojinių. Nenaudojome liktinių, nes tarp aukštų šilumos izoliacija neaktualu, liktinių klojinių perdangos storis daug didesnis nei dabartiniai 15cm. Liktiniai čia netiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s