PIR šiltinimas

Visas namo stogas apšiltintas PIR (poliuretano plokšte) : gyvenamas – šildomas tūris 120mm iš vidaus po gegnėm, nešildomas tūris – 100mm iš išorės ant gegnių. Plokštės iš Balex metal. Darbas su jomis greitas, paprastas ir kokybiškas. Plokščių sandūros frezuotos, su falcu, todėl kokybiškai jungiasi ir dar papildomai sandarinamos siūlės užklijuojant lipnia aliuminio folija. Prie medžio konstrukcijų tvirtinom ilgais sraigtais. Galutinis rezultatas labai džiugina – gavome sandarią, galima sakyti hermetišką stogo konstrukciją, su garo izoliacija bei termo ekranu. Rekomenduojame!

Gamintojo montavimo instrukcija, video

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

56 komentarai

 1. tomas sakė:

  Toks apsiltinimas puikus, tik man kilo klausimas del rasos tasko. Jis susidaro iskart uz neoporo apsiltinimo. Ar jus bandet skaiciuotis, gal as ir klystu?

 2. Aušra sakė:

  Labai fainas dalykas, tik nežinau ar kaina tokia faina 🙂 Tame filmuke tai deda šias plokštes ant gegnių, juolab kad yra gaminamos tokios plokštės sumuštinyje su skardine stogo danga. Manau kad montavimas ant gegnių turi pliusą tame, kad gražiau susijungia su sienų išorine termoizoliacija. Nors montavimas iš apačios geriau panaudoja aliuminio folijos šilumos atspindėjimą. Be to, nereikia garų izoliacinės plėvelės, jei tarp gegnių dedama vata. Šiaip galvoju jei tos plokštės labai brangios, galima naudoti ir frezuotą didesnio tankio polistirolą, ypač jei jis dedamas ant gegnių. Tada jis tarnauja ir kaip vėjo izoliacija.

 3. Vitalijus sakė:

  Atrodo viskas tikrai sandariai ir silta.
  As dar nesu gyvai mates PIR plokstes, todel kyla klausimas kaip bus su apdaila. Vis tiek manau bus tvirtinama gipso ploskte, tai kaip tvirtinti profilius? Su ilgais apie 15 cm varztais? Ar dar kaip kitaip?
  Gal pateiksite nuotrauku kaip tai padaryta?
  Busiu dekingas jei apsviesit…

  • Vilius sakė:

   Taip, PIR yra naujiena Lietuvos statybose.
   GKP tvirtinsime nt profilių, kuriuos prie gegnių/stygų veršime ilgais sraigtais, tam nuotraukose matyti flomasteriu pažymėtos vietos. Profilių tvirtinimui naudosime šukas. Būtinai bus padarytos nuotraukos ir įdėtos į šį blogą.

   • mantas sakė:

    sveiki,kiek kainuoja darbas pats ,uz sita sildinima be medziagu ,kokia kvadrato kaina butu?

    • Vilius sakė:

     Sveiki,
     Darbai buvo prieš beveik du metus, net jei ir prisiminčiau darbų kainą iš to naudos beveik jokios. Ieškokite dabartinių, ne istorinių kainų.

 4. Vilmantas sakė:

  Sveiki ,

  ar yra (buna) kur nupirkti PIR plokstes vidaus luboms po gegnemis 50/75 mm ? Lbai noreciau padeti po vata … Aciu .

  • Vilius sakė:

   Kiek pamenu sortimentas lyg 40,60,80,100,120,160 ir 200mm, pasitikslinkite pas gamintoją. “po vata“ truputi nesuprantu, PIR turėtų būti pirma medžiaga vardinant iš vidaus į išorę, tam, kad jos folija stabdytų vandens garus ir neleistų įmirkti vatai. Būtinai sandūras suklijuokite lipnia juosta – tai ir garo izoliacija, ir namo sandarumas. Sėkmės!

 5. Vilmantas sakė:

  Aciu uz atsakyma .
  As ir turejau omeny tokia seka ziurint is antro auksto vidaus – PIR (aliuminio sluoksniu zemyn ) + 20cm vatos gegniu tarpe + difuzine , lotai, skarda .
  Gal turite kontaktus firmos kur patys pirkote , cia Lenkijoje ar Lietuvoje ?

  • Vilius sakė:

   Taip, sumuštinis atrodo teisingai, analogiškai darėme ir mes. Kaip bebūtų keista, bet PIR Lenkijoje brangesnis, pirkome per atstovybę Vilniuje, čia rasite kontaktus: balex.eu. Jei ne keletas plokščių jie nemokamai pristato Kauną/Vilnių ar kitą tašką pakeliui iš PL, nes gamykla kažkur netoli Gdansko. Sėkmės, lauksime nuotraukų kaip įrengėte!

 6. Vytautas sakė:

  Gal turit nuomone, kaip geriau daryti. Pas mane stogas jau uzdengtas, ta PIR labiau rekomenduoja deti and gegniu, o ne po jom siaip. Pas mane namas ne pasyvus, sienos Roku keramikos blokeliu ir 15cm polisterolio is lauko. Bijau, kad padariaus taip kaip cia reikes irengti vedinima, ko pasyviam namui nelabai reikia. Is kitos puses, jei namas nepasyvus ar apsimoka daryti tokia stogo varza, gal uztektu ir Neoporo?

  • Vilius sakė:

   Teisybę pasakius, PIR montavimas ant gegnių man nelabai patinka – savo stogo konstrukciją pamodeliavau su U-wert programa ir nelikau visiškai patenkintas, o kur PIR iš vidinės patalpos pusės – rezultatai idealūs. Todėl jei kada statysiu vėl tai PIR bus tik iš patalpos pusės. Vėdinimo reikia/nereikia ne namui, bet jums, gyventojams. Pasyviam namui mechaninis vėdinimas būtinas dėl namo sandarumo, o senos statybos “tradicinis“ namas išsivėdina natūraliai nes nėra sandarus tuo prarasdamas nemažai šilumos. Jūsų noras šiltinti stogą yra labai sveikintinas, nes dėl konvekcijos stoge prarandame daug šilumos, PIR aliuminio folija būtent ir stabdo konvekciją konstrukcijoje. Ar užteks neoporo – spręskite pats. Neoporas yra pusantro karto laidesnis šilumai, todėl kokio rezultato siekiate tokią medžiagą renkatės. Folija tuo pačiu yra ir garo barjeras – jūsų stogo konstrukciją apsaugo nuo patalpų drėgmės.

 7. Darius sakė:

  Sveiki,
  Konstruojame savadarbį saulės kolektorių (builditsolar.com analogas). Pasiskaitę apie PIR savybes norėtume panaudoti šią medžiagą šiltinimui. Bėda tame, kad su kiek firmų bešnekėtume, visiems per mažas užsakomas kiekis 😦 (įskaitant Balex). Mums reikia apie 8 m2, storis 3-4 cm.

  Gal ieškodami medžiagų matėte kur nors tų plokščių mažmeninėje prekyboje LT ar PL? Gal patiems atliko statant namą? 😉
  Ar šiaip žinote, kas galėtų padėti gauti tokį mažą kiekį?

  • Vilius sakė:

   Dėl Balex nė kiek nenustebinote, ne jūs pirmi jais skundžiatės. Balex produkciją galima bandyti užsakyti per SAB Baltic, jie Kaune, Savanorių 192.
   Paprastesnis būdas pirkti sandwich plokštę ir nulupti skardą, sandwich tikrai lengviau gauti. PIR 3-4cm abejoju ar gamina, tikriausiai nuo 50mm ir storesnius. Dar variantas, tik ne patogus ir ne pigus – purškiamas PIR, pvz Švykai buvusiam popieriaus fabrike,. ypač tinka, jei reikia apšiltinti sudėtingesnių formų paviršius.
   Ecotherm yra balex konkurentai, jie turi atstovą Kaune rufax, bet susitarti bus dar sunkiau nei su balex…ten visai pravalas. Jei nepavyks rasti LT, gal jums PL paieškočiau.
   Sandwich gamina Širvintuose, pagooglinkit.

 8. Albertas sakė:

  Rašote, kad PIR montavimas ant gegnių Jums nevisiškai patinka. Kodėl? Ar dėl rasos taško rizikos? Taip šiltinti stogą paprasčiau – pradžiai PIR ant gegnių, uždengi stogą, o vėliau, turint laiko ir pinigų, galima papildomai šiltinti iš vidaus – tarp gegnių.
  Rašote, kad dabar darytumėte kitaip. Gal trumpai galite atsakyti – kaip? Koks būtų stogo buterbrodas, kad gauti bent R=10 ir montavimas nebūtų labai komplikuotas. Gal galite pridėti buterbrodo skaičiavimo rezultatus su u-wert? Domiuosi, nes namą dar tik projektuoju. Dėkui.

  • Vilius sakė:

   Sveiki Albertai, Taip, U-wert’u sumodeliavus PIR ant gegnių rezultatai abejotini dėl rasos. Jei PIR po gegnėm – rezultatas idealus. U-wert’u naudojuosi sunkiai dėl visiško nicht ferštein 😦 o bandant versti į En ar LT u-wert’as išsikraipo nesuprantamai. Taigi, PIR apačioje gegnių: šis brėžinys yra pateiktas ir bloge, šiltinimo poste.
   O čia PIR ant gegnių
   Kondensato PIRe niekaip neišgyvendinu, bandžiau įvairiausių variantų – dėjau foliją po gegnėm, difuzinę po gegnėm ir pan. Vienu žodžiu pravalas. Todėl naudočiau PIRą tik po gegnėm, kad folija saugotų sumuštinį nuo vidaus drėgmės, tuomet viskas labai liuks gaunasi.
   O dėl šiltinimo atidėliojimo problemų nėra, jūs pirma sukišate EPS/NEPS tarp gegnių, užsidengiate stogą o PIR susisuksite bet kada.

 9. Saulius sakė:

  Laba diena
  Skaitau ir grožiuosi jūsu sprendimais,
  Toks klausimukas iškilo, kiek maždaug jums kainavo apšiltinti stoga, be darbo, vien medžiagos?

  • Vilius sakė:

   Sveiki Sauliau,
   Jau ne kartą minėjau, kad finansai, kainos yra kiekvieno individualus rezultatas, pagal sugebėjimus. Kainos turi tokią savybę, kaip nepastovumas. Kas iš to, jei pradėsime skaičiuoti, kas buvo prieš metus…Daug naudingiau skaičiuoti kiekvieną atvejį esamu momentu. Taigi, aš pateikiau iš kur pirktos medžiagos, jei kam reikia sudaryti sąmatą savam atvejui, tai siunčiate užklausas – dėl PIR į balex.eu, dėl NEPS – į balpol.lt, montažinių putų galima mimetoj ar seniuose paieškoti. Ir turėsite sąmatą savo situacijai. Mano sąmata niekam jokios naudos neduos…Kitas medalio pusė – konfidencialumas. Ne vieną daiktą/medžiagą/paslaugą pirkdamas už man priimtiną kainą įsipareigojau išlaikyti sandorį paslaptyje, gerbdamas save ir savo įsipareigojimus – taip ir darau.

   • Saulius sakė:

    Ačiu už atsakyma.
    Tada kitaip norėčiau suformuluoti klausimuka, kiek kub.m. sunaudojot medžiagu NEPS ir PIR.
    Ir koki plota apšiltinote. Busiu dėkingas

    Saulius

    • Vilius sakė:

     Sveiki Sauliau,
     Na tokių duomenų nekaupiu, todėl tiksliai neatsakysiu. Apytiksliai: namas 7×10,5, stogo šiltinamo manau apie 85m2, storis 15cm EPS ir 120mm PIR, dar reikia pridėti techninės patalpos stogą, ir garažą, čia EPS 15cm , PIR 100mm, plotas apie 90m2.

 10. Giedrius sakė:

  Sveiki, Viliau,
  Dėlioju sienų šiltinimą su PIR plokštėmis ir medinių tašelių karkasu – būtų du persidengiantys sluoksniai PIR plokščių po 10cm ir tada eitų medinių lentelių apdaila. Klausimai:
  1. Modeliuoju u-vertę: http://www.u-wert.net/berechnung/u-wert-rechner/index.php?&d0=0.95&mid0=64&x0=60&lid0=834965659&d1=0.95&mid1=36&name1=Fichte&x1=4&lid1=834965659&d2=25&mid2=46&l2=0.22&r2=1200&d3=10&mid3=17&x3=120&lid3=938818604&d4=10&mid4=36&x4=5&lid4=938818604&d5=10&mid5=17&x5=60&lid5=66500&d6=10&mid6=36&x6=5&lid6=66500&d7=3&mid7=90&d8=2&mid8=2901&bt=0&T_i=20&RH_i=50&T_e=-10&RH_e=80&outside=0 ir gaunų rasos kaupimąsi tarp PIR sudūrimo ties tašeliais. Gal patartumėt kaip sumažint drėgmę, nes apskirtai gan drėgna konstrukcija gaunasi? (bandžiau vietoj PIR dėti neoporą – dar daugiau drėgmės plokščių sudūrime gaunasi)
  2. Ar nereiktų kokios plėvelės ant išorinio PIR – ar užteks to aliuminio plėvelės ir nuo vėjo ir nuo drėgmės?

 11. Mindaugas sakė:

  Labas Viliau,
  Parsivežiau PIR plokštes,ryt turėtu pradėt jas sukti iš apačios, gal kokiu pastebėjimu ar niuansu yra po to tvirtinant gipsą. Ačiū.

  • Vilius sakė:

   Nėr ten kažkokių ypatingų niuansų, gipsininkas ilgais sraigtais prisisuks “šukas“, ant jų sukabins profilius, ant pastarųjų – plokštes.
   Kas labai svarbu tai sandariai lipnia aliuminio juosta užklijuoti PIR plokščių sandūras, taip pat nepamiršti sienos ir lubų sandūros. Turėsite labai šaunią, efektyvią konstrukciją!

 12. Mindaugas sakė:

  Sveiki, gerai cia apsildete stoga :-)! O koks gavosi patalpu aukstis (nuo grindu iki lubu)? Antras aukstas juk nepilnas..

  • Vilius sakė:

   Apie šiltinimą buvo žinoma dar prieš statant gegnes, todėl patalpų aukštis dėl to nenukentėjo. Švaraus turėtų būti apie 2,60m

 13. Jager sakė:

  Sveiki Viliau, paprastas klausimas – kodėl stogo nešiltinot su gama ar kitomis putomis? Gal netgi būtų galima dėti vata+putos? Ačiū

  • Vilius sakė:

   Klausimas labai geras ir tam yra labai paprastas atsakymas:
   1. Kaina: PIR su folija ~600Lt/m3 ir lambda 0,022-0,023. Tokią lambdą turi tik uždarų porų putos, tuomet jos kainavo ~900-1000Lt/m3
   2. Sandarumo, drėgmės barjeras PIR folija – to putos neturi.
   3. PIR sumontavus gaunamas idealiai lygus paviršius, putos būtų palikę “mėnulio paviršių“ – nors tai ir ne didelė bėda.
   Aš ne prieš putas, jos tikrai vertos dėmesio, bet PIR plokštė turi savų pliusų, vienintelis minusas – papildomi darbai jai montuoti. Bet folija tai atperka – sandarumas, garo izoliacija, spindulinis ekranas(esant bent minimaliam, lyg tai 2mm oro tarpui iki folijos).
   Truputi jus pataisysiu, gama būna tik spinduliuotė 🙂 (ne duok dieve name), putos – Gamo. Nors kiek teko pastebėti Gamo kaina nėra labai draugiška, rinkoje rasite pigesnių analogų.

 14. Ruslanas sakė:

  Sveiki, Viliau,
  Rengiames statyti nama su tikslu, kad jis butu pasyvus. Panaudojau projekte nemazai jusu techniniu sprendimu.
  Ar balex metal plokstes, kurias siltinot stoga is vidaus naudojote lokstes skirtas sienoms, nes baleksmeta siulo ir stoginias plokstes, ir sienines. Kai pasakiau, kad siltinsiu stoga, jie siulo stogines, kurios iseina 98 lt uz kvadrata, bet kai papasakojau, kad siltinsiu stoga is vidaus, jie pasiule sienines plokstes.
  Kokias plokstes jus naudojote? Sienines ar stogines?
  Aciu labai

  • Vilius sakė:

   Sveiki Ruslanai,
   Jūs iš balex imate ne tas plokštes, “sieninė“ ar “stoginė“ greičiausiai bus ne su aliuminio folija, bet sandwich tipo, skarda – skirta pramoniniams pastatams. Jums reikia Balex soft plokščių, su aliuminio folija, jų kaina ~500Lt/m3.Sėkmės!

 15. Vilmantas sakė:

  Tik ka prisisukome 10cm PIR plokstes (balex soft) po gegniu apacia . Labai sauniai gavosi , aciu uz puikia ideja ! Stogas vienslaitis apie 65m2 , tarpuose tarp gegniu dar 20cm vatos , virsuje difuzine plevele ir skarda. Labai patenkinti sandarumu ir isvaizda . Patys pasidareme per geras 3 dienas . Rekomenduoju ir kitiems naudoti PIR stogo termo izoliacijai .

  • Andrius sakė:

   Butu šaunu nuotraukos pamatyt… Koki rinkotės atstumą tarp gegnių ir koks stogo nuolidžio kampas, bei namo plotis, gegnių matmenys?.. Ačiū

   • Vilius sakė:

    Kad nuotraukos jau metai kaip bloge…kokių nuotraukų pasigedote? Atstumas tarp gegnių pagal vatą – berods 56cm, bet vatą naudoti = save negerbti 🙂 nuolydis berods 26 laipsniai. Namo matmenis rasite puslapyje “Projektas“ gegnės standartiškai 6x20cm.

    • Andrius sakė:

     Viliau, kodėl taip manot jog vata blogai? reikia tik naudoti pagal paskirtį.
     Manau geresnis variantas tarp gegnių vata, o is apačios PIR kuris padaro sandarumą ir atlieka garo izoliaciją. Ir Vatoje dregmės neturi buti jai sandariai padaryta. O taip kaip Jus vadarėt super man patiko idėja manau didelio sandarumo galima pasiekti. Vata su medžiu labiau draugauja – medis igeria dregmės iš lauko pusės o išgaruoja pro vatą ir nešunta. Aišku čia mano nuomonė esu pradedantysis ‘statybininkas’. Ir dar manau turi buti 55. Nes vata 56. Po puse cm dėl standesnio ileidimo. Ok dar pažiurėsiu projektą.

     • Vilius sakė:

      Kodėl vata blogai – todėl, kad ji įgeria drėgmę kuri gali kondensuotis o kondensatas užmuša termoizoliacines savybes, todėl, kad ji labai laidi orui, todėl kad ji praeities, “kvėpuojančių“ namų eros medžiaga. Reikia rūpintis, kaip vata draugauja su drėgme o ne su medžiu. Kietosios šiltinimo medžiagos irgi labai gerai draugauja su medžiu 🙂 nes YRA laidžios garui, jos nesudaro garo barjero. Sau – tik kietosios šiltinimo medžiagos, vata – pardavimui, pigu greita, bet neefektyvu. O gegnes statyčiau 52cm 🙂 arba 49,5 ir sprausčiau neoporą be montažinių putų.

    • Andrius sakė:

     Labas Viliau, norėčiau gauti atsiliepimą dėl polistirolo gegnėse, kadangi kuri laiką gyvenate name. Gal buvote apžiūrėjės gegnes kokia situacija ? Būtu labai vertingas atsakymas drėgsta/nedregsta. Ačiū.

     • Vilius sakė:

      Atsiliepimą įmanoma gauti tik išardžius stogą, ko daryti artimiausius keletą dešimtmečių nesitikiu. Kitų būdų pamatyti gegnių nėra. Deja.

 16. Andrius sakė:

  Jus dar kas nors konsultavo? aš nežinau kuo paremta Jūsų žinios?
  Spėjau jau prisipirkti vatos ir galvoju… kai keisiu stogą kaip pasielgti. Jai 52 tai čia vatai? Pas mane vata 61cm. Pirma taisyklė vidaus medžiagų ir išorės garo laidumas turi skirtis apie 5 kartus.

  • Vilius sakė:

   Sveiki,
   Tą pirmą taisyklę galite užmiršt – ji sukurta “kvėpuojantiems“ namams kokiu pasyvus namas niekada ne bus. Šiuolaikiškai ir protingai projektuojant reikia užtikrinti kad drėgmė nepakliūtų į atitvaras ir atitvaras galima būtų daryti sandarias, be idiotiškų vėdinimo tarpų kurių paskirtis išgarinti iš vatos drėgmę. Naudokite tik kietąsias šiltinimo medžiagas ir ne bus jokių problemų nei su drėgme, nei su atitvarų sandarumu.
   52cm tikrai ne vatai, jos niekada nenaudočiau, 50cm neoporo ir po 1cm montažinėms putoms iš šonų.
   Manęs nieks specialiai nekonsultavo, nedaug kas galėtų Lietuvoje – reiktų ieškoti naujoviškai mąstančių, nesukaustytų tradicijų specialistų, teko sutikti tokių, bet tai išimtis.

 17. chypsas sakė:

  kai eps tarp gegnių dėjote pilnai putomis purškėte šonus kad prie gegnių ir stygų priliptų ar tik tarpus sandarinote

  • Vilius sakė:

   Neoporas išpjautas ~2cm siauresnis nei tarpas tarp gegnių, likę tarpai sandarinti putomis.

   • Saulius sakė:

    sveiki.
    Kaip tik ši savaitgali pradėsiu savo stogo šiltinima.
    O ne geriau išpjauti toki pat pločio ir įsprausti?

    • Vilius sakė:

     Tai irgi tinkamas montavimo būdas, jei po gegnėm dar dėsite kažką tikrai sandaraus, pvz PIR, kuri tikrai užtikrins konstrukcijos sandarumą, tai įspraudimas tik pagreitins ir atpigins šiltinimą. Patarčiau pjauti 5mm didesnius gabalus, EPS yra pakankamai spūdus , įspaudimui naudoti skardos kreipiančiasias – čia jei sunkiai slystų neobliuotomis gegnėmis. Dar labai vertėtų naudoti elektrinę pjaustyklę, kai EPS pjaunamas įkaitinta viela – tuomet gaunamas lygus, nesidraskantis paviršius. Tokių pjaustyklių yra pardavime, gal bus ir įrankių nuomoj?
     Sėkmės!

 18. Tadas sakė:

  Sveiki, norėčiau, kad pakomentuotumėt mano pamato šiltinimo sprendimą, nors tiesiogiai su tema ir nesisieja. Situacija – prieš porą savaičių baigiau juostinį pamatą, atėjo eilė apšiltinimui ir pamato užkasimui žiemai. Noriu šiltinti iki pat pamato juostos apačios, juosta stovi ant pagalvės, jos šiltinti neketinu. Orai jau šalti, todėl žadu naudoti klijus ant kuriu flakono nurodoma iki -10 darbo su jais temperatūra (henkel ceresit ct 84) ir ekstrudinį polistirolą. XPS polistirolą pasirinkau, nes jam jei teisingai suprantu nebereikia hidroizoliacijos iš išorės, tuo labiau ant pamato juostos sienos. Hidroizoliacijos nebeturiu galimybės užtepti jau vėl dėl drėgnų ir šaltų orų. Kaip suprantu XPS polistirolas dėl savo fizinių savybių pats veikia kaip hidroizoliacija. Taigi klausimai būtų ar ant XPS visgi reiktų dėti deformacinę/hidroizoliacinę plėvelė kaip (pvz KORYS) ir ar visas sprendimas yra teisingas jūsų akimis ar kažką reiktų daryti kitaip?

 19. Mindaugas sakė:

  Sveiki, Viliau. Kaip dabar spręstumėte liktinių ir murloto šiltinimo klausimą? Kokį sumuštinį pasirinktumėte? Kaip teisingiausia tai padaryti?

  • Vilius sakė:

   Viskas buvo padaryta +/- gerai, tik reikėjo iš vidinės pusės murlotui padaryti sandarumo barjerą, užklijuoti plėvelę prie vidinių sienos ir stogo paviršių ir to būtų pilnai užtekę.

   • Mindaugas sakė:

    jei teisingai suprantu, tai Jūsų rekomendacija būtu, darant pagal Jūsų stogo šiltinimo sumuštinį, papildomai užklijuoti pvz. butilo juosta visu perimetru ant liktinių ir PIR (sujungimo kampuose).

 20. Benas sakė:

  Sveiki Viliau,
  Zadu siltinti perdanga( nesildoma palepe) PIR plokstemis, ar verta deti 10 cm ar uztektu 5cm. Noriu isgauti sandaria konstrukcija su atspindinciu ekranu. Tarp stygu zadu siltinti 20 cm neoporu, tik nenusprendziu kas geriau ar deti vientisa 20cm storio, ar sluoksniuoti po 10cm, kadangi vistiek reikes pjaustyti plokstes, kas yra geriau ar sprausti plokstes ar mazinti po 1 cm ir is sonu purksti putomis. Zadu deti 4 metru ilgio, ar nebuvo problemu su uzsakymu?
  Pas jus matau, kad vidines pertvaros pamurytos ne iki stygu virsaus, tad jums buvo galimybe sudeti PIR visu plotu, pas mane stygos sudetos ant pertvaru, tad galimybe sudeti tik kiekvienam kambari nuo sienos iki sienos, ar nebus salcio tilto tame.

  • Vilius sakė:

   Sandarumą ir ekraną gausite ir su 5cm plokšte, todėl 10cm verta rinktis dėl didesnės šiluminės varžos.
   Jei pavyks 20cm gyliu kokybiškai supurkšti siūles putomis dėkite 20cm iš karto.
   Jei pertvaros kerta šiltinimo sluoksnį – bus šalčio tiltas. Juk nėra labai sudėtinga nuardyti pertvarų viršų, nuimant vieną ar dvi eiles?

 21. Benas sakė:

  Dekui, reikes pasiziureti ar imanoma ten tas kelias eiles nugriauti, ar nera paliktos kaip laikanciosios tas stygas, nes jau bloga darosi kiek chalturos pridaryta. Taiop ir buna, kai perki jau pastatyta. Nenusprendziu tik ka deti virs stygu, nei jei dedu pir 5cm tada tarp stygu 20cm neoporas ir virs galvojau deti dar 10 cm neopora, tik nzn kaip ji ten sudeti, nes stygos nera lygiai 20cm, dedant vata viskas kaip ir issisprestu, bet vatos bijau del dregmes.

  • Vilius sakė:

   Aš nenaudojau, bet teko su termovizoriumi braidyt po palėpę, kur perdanga šiltinta eko vata. Vaizdai labai ne blogi, manau ekovata visai verta dėmesio medžiaga. Vienintelė iš vatų 🙂

 22. Benas sakė:

  Reikės pasidomėti daugiau ekovata, tik idomu kaip ten su jos suslugimais ir reakcijos su drėgmę.

 23. Benas sakė:

  Reikes daugiau pasidometi ekovata, butu puikus uzpildymas ant pulistirolio. Idomu, kaip ji draugauja su dregme ir kiek ji ten sukrenta. Tik nelabai isivaizduoju kaip padaryt, tarkim pilu biria ant pulistirolo, o kaip su ja uzbaigti siltinima, juk is pastoges reikes kazkaip islysti, ir ta vieta paliks neuzpilta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s