Perdanga

Mūsų namo perdanga – monolitinė, išbetonuota vietoje. Du armatūros tinklai, tempiamasis iš d12…d16 apačioje ir gniuždomasis iš d10 viršuje. Statybos eigoje nusprendėme atsisakyti vienos pirmo aukšto pertvaros, todėl padidėjus tarpatramiui teko keisti perdangos projektą: panaudojome siją HEA260, kuri atlieka pašalintosios pertvaros darbą.  Perdangoje, po būsimosiomis antro aukšto pertvaromis, armatūra pastiprinta papildomais 4vnt d16 strypais, taip suformuojant vidines sijas.

Šiame skyriuje įdedame liktinių klojinių perdangos nuotraukas. Ši perdanga įrengta gretimame, tėvų name. Kodėl nenaudojome savo name – todėl, kad liktinių klojinių perdangos storis didesnis nei paprastos monolitinės, ji yra šilta, be šalčio tiltelių. Mūsų namui storis yra trūkumas, o šiltos perdangos tarp šildomų aukštų įrenginėti nebuvo prasmės. Tėvų namas vieno aukšto, perdanga yra tarp šildomo tūrio ir nešildomos palėpės – šiam atvejui liktiniai klojiniai tiko idealiai. Klojinius gamina Lenkijos įmonė Sukiennik, o Thermodom yra jų regioninis atstovas, todėl perdangos klojinius įsigijome kartu su sienų klojiniais. Jų naudojimas labai paprastas – klojiniai užsakomi reikiamo ilgio, todėl nėra jokių atliekų. Ant atraminių sienų sukeliami rankomis – pati EPS plokštė yra kiaurymėta, turi du cinkuoto plieno standumo profilius. Sudėjus ant sienų, paramstomi iš apačios reguliuojamomis atramomis, plokščių sandūros suformuoja perdangos sijas, kur sudedama išilginė armatūra, ant klojinio viršaus sudedamas d4…d6 armatūros tinklas ir esamas klojinys užbetonuojamas naudojant betono siurblį.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

8 komentarai

 1. Mantas sakė:

  Kodėl pasirinkot monolitine perdanga o ne perdangu plokštes. Kaina? ar tokio tipo “blokeliams“ perdangos plokštes sunku pritvirtinti ar išvis netinka?

  • Vilius sakė:

   Mano perdangos storis – 15cm. Perdangos plokštė – min 22cm, ir dar būtų tekę užsakinėti 7,4m ilgio, tai 22cm būtų pavirtę gal 25cm? Labai didelė erdvė / dideli tarpatramiai, idealiausia – monolitinė plokštė, kuri dirba visu plotu ir remiasi visu perimetru. Dar privalumas – labai gerai susirišo su sienom.

   • Laimonas sakė:

    Labas,
    Pasirinkot perdangą monolitinę/nešiltintą, tačiau ji remiasi į atraminę šiltintą iš vidaus 5cm sieną.
    Taip išeina, kad šiluma per perdangos plokštę pateks į vidinę sieną. Ar galvojate šiltinti papildomai perdangą
    kokiais 5cm? I r prie to pačio, ar išorinių sienų blokeliai prieš mūrijant buvo tarpusavyje klijuojami, ar čia tik
    užklijuoti epizodiniai plyšiai po mūrijimo?

    • Vilius sakė:

     Perdangos šiltinimas labai neišgelbės, nes joje yra sukloti grindinio šildymo vamzdžiai. Nebent garso izoliacijai pagerinti, bet tuo tikiuosi pasirūpins pakabinamos lubos pirmame aukšte.
     Blokeliai neklijuoti, jie susirenka analogiškai Lego kaladėlėms. Kur jūs matote klijus tai yra sandarinimo putos nedideliems tarpeliams sandarinti tose vietose, kur blokai nesusikabino pilnu špuntu. Užpūsta dėl visa ko. Plyšiai atsirado dėl to, kad skystas betonas iškėlė labai lengvus blokus, jie ne kiauri skersai sieną, tik dėl ne pilno špunto.

 2. MC sakė:

  Sveiki, o pas tėvus kokią lubų apdailą darėte?

 3. Andrius sakė:

  Sveiki, turiu klausimą dėl polistirolo perdangos: gal turite kokių atsiliepimų apie garso izoliacijos svaybes tokios perdangos?

  • Vilius sakė:

   Jei klausiate apie liktinių klojinių perdangą – atsiliepimų jokių, užbetonuota, ant betono dar apšiltinta ir pamiršta. Pirš jos – negyvenama, nešiltinta palėpė, stogo danga – skarda. Su garsais nėra problemų – nė kiekne daugiau nei per langus ar sienas. Darbas buvo greitas, nesudetingas ir svarbiausiai rezultatas – sandarumas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s