Žemės darbai

Kiekvieno namo statybos pradžia – kuoliukų įkalimas. Kuoliukų,  kurie žymi sklypo ribas, bei namo kontūrus. Tai pirmas darbas, po kurio bent vaizduotėje matyti būsimos tvoros ir patalpos…

Sekantis didelis darbas – pagrindo pamatams paruošimas. Pirmiausia nukasėme augalinį sluoksnį, kurį laikinai sandėliavome krūvose būsimo gerbūvio darbams. Atidengus viršutinį sluoksnį – molį, reikėjo įgilinti namo pamatus. Gruntas iškastas ekskavatoriumi, perteklius pervežtas savivarčiu į tolimą,  žemą sklypo kampą – matyti nuotraukose tolumoje. Iškart paruoštas įvažiavimas į dabartinę statybvietę tuo pačiu būsimą garažą: iškasa užpilta gelžbetonio laužo skalda. Tai labai pasiteisino, nes įvaža labai kentėjo nuo sunkiasvorio transporto. Visus šiuos darbus atlikau pats, niveliuoti padėjo tėvas (profesionalus statybininkas su 40m stažu; tolesnėje istorijoje dažnai matysite analogiška technologija statomą jo namą, tame pačiame sklype, į pietų pusę nuo mūsų namo).

Paruošus aikštelę, darbininkai klojo komunikacijas: kanalizaciją, vandentiekio įvadą bei drenažą. Tris dienas teko tobulinti savamokslio ekskavatorininko įgūdžius kasant tranšėjas su nuolydžiu. Atlikus visus įvadus į būsimą namą ir dalinai drenažą (kloti drenažą per įvažą atsisakėm dėl didelės transporto apkrovos – galėjo deformuojant gruntą perspausti vamzdžius ar pakenkti nuolydžiui) namo pamato padui buvo atvežta apie 150m3 žvyro. Pasisekė, kad orai nebuvo labai lietingi ir 40t keturašiai savivarčiai sugebėjo žvyrą įvežti iki pat iškasos tolimiausios kraštinės. Suvežtas žvyras buvo išlygintas ekskavatoriumi ir sutankintas vibro plokšte drėkinant vandeniu.

Kitame skyriuje papasakosime, kaip įrengėme žemės šilumokaitį.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

  1. Mantas sakė:

    Sveiki!
    Trumpas klausimas kokio gylio prireikė pamatų duobės? Ar gerai supratau – 50cm zvyro + 35cm polistirolis ir 15cm pati plokštė? Gaunasi kad pamatų duobės reiks apie 1m?
    Dekui!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s